Po bok naposledy dvanáctého SK Větřní a třináctého FK Nová Ves/Brloh se nyní přiřazují dva staronoví účastníci této druhé nejvyšší krajské soutěže, a to z krajského přeboru sestoupivší Spartak Kaplice a naopak z I.B po suverénním tažení postupující tým FC Velešín.

Trenérům našich celků jsme na prahu sezony pokládaly tyto shodné dotazy:

1/ Jste spokojeni s letní přípravou vašeho týmu, co jste odehráli a s jakými výsledky?

2/ Došlo v kádru oproti minulému ročníku ke změnám?

3/ S jakým cílem jdete do nové mistrovské sezony?

SK Větřní

Do druhé sezony ve vyšší soutěži povede loňského novice v roli hrajícího kouče zkušený Zbyněk Ginzel, jenž řekl:

1/ „Přípravu jsme začali čtrnáctého července, tréninková morálka ale byla tragická. Chodilo pár lidí a připadalo mi, že kluci ani nemají chuť do fotbalu. Naštěstí jsme se scházeli aspoň na zápasy. V první přípravě jsme prohráli s krumlovským béčkem 1:2. Pak jsme dvakrát hráli v Rakousku, kde jsme porazili Windhaag 3:2 a prohráli v St. Veit 3:6. Generálkou byl pohárový zápas ve Vyšším Brodě, který jsme v neděli vyhráli 3:1."

2/ „Změny nejsou u nás žádné. Měli jsme se sice vyhlédnuté nějaké posily, ale nic se nepovedlo zrealizovat. Došlo jen k prodloužení hostování Soukupa z Kameňáku."

3/ „Druhý rok ve vyšší soutěži je podle staré pravdy vždy nejtěžší, což si uvědomujeme. My budeme chtít soutěž takzvaně z vlastních zdrojů zachránit. A pokud se to třeba nepovede, tak to, myslím si, nebude žádná tragédie. Kromě jediných dvou hostovaček (pozn. – Weinhard a Soukup) hrajeme s místními kluky a podle toho to musíme brát."

Nová Ves/Brloh

Pátý ročník v I.A třídě mají před sebou Novoveští. Jejich trenérský matador Karel Švarc odpovídal takto:

1/ „Začali jsme zhruba v polovině července, trénovali dvakrát týdně a účast mě až překvapila. Chodilo pravidelně nejméně dvanáct hráčů, což je na naše poměry dost. V zápasové přípravě jsme odehráli tři turnaje. Jen s pár hráči z áčka jsme vyhráli ve Vrábči. V Ševětíně jsme ve velmi dobrém zápase prohráli 0:1 s domácími a pak v utkání o bronz prohráli 2:3 s Bukovskem. Generálkou byl minulou sobotu turnaj ve Strunkovicích, kde jsme porazili 2:0 domácí a při vzápětí navazujícím zápase padli 0:1 s Bavorovem."

2/ „Po sezoně nám odešli hned tři důležití hráči základní sestavy, a to stoper Marek Wohlgemuth a útočníci Fischer s Ďuricou. Z toho důvodu jsme sháněli hlavně posily pro útok a nově k nám přicházejí dva ofenzivní hráči. Prvním je Jan Bárta, který se vrací z Rakouska. Druhým pak mladý David Steinocher, který dříve působil v dorostu Dynama, ale po určité pauze mu ještě chybí herní praxe. Chtěli jsme ještě Chromého z Křemže, ale toto hostování se nedotáhlo. Jinak jsme prodloužili hostování Brycha ze Strunkovic a hostovačku Fobera změnili na přestup."

3/ „V kuloárech jsem zaslechl, že jsme největší kandidát na sestup. Situace je jasná, ale odchody a velké změny nepotkaly jen nás. Náš cíl je jednoznačný, a to pokud možno vyhnout se přímému boji o záchranu. Záležet hodně bude na začátku, kdy jedeme do Bavorovic a pak máme dvě derby, doma s Větřním a v Kaplici."

Spartak Kaplice

Po pádu prvního týmu z KP a zrušení kaplického béčka se taktovky na lavičce Spartaku chopil trenérský benjamínek, dvaatřicetiletý Michal Rybák, jenž nám řekl:

1/ „Tréninková účast byla poměrně slušná, když stále chodilo kolem dvanácti třinácti hráčů. Odehráli jsme pět zápasů. V prvním po špatné hře prohráli s Kameňákem 0:4. Na turnaji ve Vodňanech jsme prohráli s domácím týmem 0:3, ve druhém zápase v půli vedli nad Bavorovicemi 6:0 a soupeř do druhého poločasu nenastoupil. Nad Olešnicí jsme minulý pátek vyhráli 3:2 a ještě sehrajeme generálku s krumlovským béčkem (pozn. – hráno včera). Celkově přípravu hodnotím průměrně."

2/ „Z kádru loňského áčka zůstali jen Janura, Doubrava, František Kouba, Šálek a občasně hrající Hejna. Tým se doplnil hráči ze zrušeného béčka a nadějnými kluky z dorostu. Po zranění se začíná rozehrávat Řežáb. Doufám, že se ještě podaří zapojit i Románka, který by nám měl pomoci aspoň v začátku sezony. Jedinou novou tváří je na hostování z Velešína přicházející brankář Ottenschläger."

3/ „Dáváme manšaft dohromady a začínáme prakticky od nuly. Nikdo od nás také nic nečeká a ani před nás nestaví žádné konkrétní cíle. Budeme chtít dobře začít a pak se uvidí. Já jen doufám, že se nenamočíme do bezprostředních bojů o záchranu."

FC Velešín

S vizitkou suverénního vítěze I.B třídy se po roční pauze o patro výše vrací velešínský FC, jehož kormidelník Stanislav Kysela odpovídal takto:

1/ „S naší letní přípravou panuje spokojenost. Trénovali jsme po celou dobu v dostatečném počtu, když i s několika kluky z béčka chodilo minimálně patnáct lidí. V zápasové přípravě jsme sehráli dva turnaje. Na velmi kvalitním turnaji v Ledenicích, kde byla i divizní Třeboň a další týmy z I.A třídy, jsme prohráli 0:2 s domácími a pak porazili Dobrou Vodu 3:2. V Římově jsme porazili 2:0 domácí a ve finále na penalty i Černý Dub. Generálkou byl pohárový zápas v Černé, který jsme vyhráli vysoko 6:2."

2/ „Změny nejsou téměř žádné. Do kádru se po delším zranění vrátili Jirský s Falcem. Zapojil se i náš dorostenec Hosenseidl, který se vrátil z hostování v Kaplici. Chtěli jsme získat dvě posily na post druhého stopera a útočníka, ale to se nám nepovedlo."

3/ „Je to klasika. Chceme dobře zvládnout začátek a pohybovat se pokud možno v klidném středu tabulky, abychom se pak ve finiši nemuseli strachovat o záchranu. S tím ruku v ruce jde náš záměr hrát atraktivní útočný fotbal, ze kterého budou mít radost samotní hráči a také naši fandové."