Na úterním rokování se sešli zástupci fotbalových oddílů z regionu, aby zhodnotili nedávno skončenou sezonu a zároveň určili podobu té nadcházející.

Na úvod jednání zástupkyně KFS Eliška Machová seznámila přítomné s novým projektem na podporu ženského fotbalu od nejmladších kategorií a s programem fotbalové části srpnového Olympijského parku Lipno.

Následně předseda STK Zdeněk Kemény vyhlásil výsledky okresních přeborů za sezonu 15/16 a byly předány plakety přítomným nejlepším střelcům jednotlivých soutěží (viz. foto). Zprávu KR přednesl Pavel Hladík, jenž při stále klesajícím počtu okresních arbitrů apeloval na oddíly, aby hledaly nové rozhodčí. Po vyhodnocení minulé sezony z pohledu DK místopředsedou OFS Liborem Grancem bylo již přikročeno k rozlosování nového ročníku.

Okresní přebor muži

Složení elitní okresní dvanáctky v přeboru doznává pro další období výrazných personálních změn, a to hned z jedné třetiny.

K postupujícímu přeborníkovi z Chvalšin se totiž z druhého místa přidal i loučovický FC Vltava, jenž v nejnižší oblastní I.B třídě nahradí krumlovské béčko, které podalo přihlášku jen do okresu. Novými tvářemi v přeboru pak budou z I.B sestupující týmy Horní Plané a Černé, kvartet „nováčků" pak doplní vítěz okresní soutěže ze Světlíku.

Dvanáct týmů OP bude i v nadcházejícím ročníku hrát dvoukolově, nová sezona 16/17 odstartuje prvním kolem 20. a 21. srpna.

Nalosovaná čísla (hrací den a čas): 1. FK Dolní Dvořiště (sobota, úřední termín), 2. Dynamo Světlík (So, ÚT), 3. Sokol Křemže (hlásí den, čas i hřiště – vzhledem k plánované rekonstrukci), 4. Smrčina Horní Planá (So, ÚT), 5. Sokol Kájov (So, ÚT), 6. Sokol Přídolí (So, ÚT), 7. Šumava Frymburk B (Ne, 3,5 hod. před ÚT), 8. Slavoj Č. Krumlov B (hlásí den i čas, náhr. hřiště Kájov), 9. Hraničář Malonty (So, ÚT), 10. TJ Černá (So, ÚT), 11. SK Zlatá Koruna (So, ÚT), 12. FK Nová Ves / Brloh B (So, ÚT, náhr. hřiště Brloh).

Okresní soutěž muži

Také na nejnižším stupínku dospělých se situace mění, když oproti předchozí sezoně přibyl jeden tým, neboť k sestupujícímu béčku Větřní se přidala ještě rezerva Velešína – a soutěž tedy bude devítičlenná.
Devítka účastníků tak bude hrát celou sezonu dvoukolově, začíná se druhým kolem 27. a 28. srpna.

Nalosovaná čísla: 1. FC Lipno (Ne, ÚT), 2. SKF Rožmberk (Ne, ÚT), 3. FC Velešín B (Ne, ÚT), 4. TJ Horní Dvořiště (Ne, ÚT), 5. SK Větřní B (Ne, ÚT), 6. SK Holubov (Ne, ÚT), 7. VOLNO, 8. Sokol Benešov (Ne, ÚT), 9. FC Romo Č. Krumlov (So, 3,5 hod. před ÚT, hřiště Černá), 10. Dynamo Vyšší Brod B (So, 3,5 hod. před ÚT).

OP starší žáci

Žákovský přebor se i v dalším ročníku 16/17 bude hrát v modelu 7+1, do kterého se přihlásilo jedenáct družstev, což je úbytek oproti loňsku o 1 tým (pozn. – do OP starších žáků 10+1 dorazila jediná přihláška a stejný byl „zájem" i o OP ml. žáků).

Hrát se bude dvoukolově, začíná se druhým kolem 27. a 28. srpna.

Nalosovaná čísla: 1. FC Vltavan Loučovice (Ne, 11.00), 2. Slavoj Č. Krumlov B (hlásí den i čas), 3. FC Velešín (So, 10.00), 4. Dynamo Vyšší Brod (So, 10.30), 5. SK Holubov / Sokol Křemže (So, 10.00, hlásí hřiště), 6. Sokol Chvalšiny (hlásí den i čas), 7. Šumava Frymburk / FC Lipno (So, 10.30, hlásí hřiště), 8. Sokol Benešov (Ne, 12.30), 9. Hraničář Malonty (Ne, 14.00), 10. VOLNO, 11. SK Zlatá Koruna (hlásí den i čas), 12. Smrčina Horní Planá (So, 10.00).

OP starší přípravky

Do přeboru této kategorie se přihlásilo pro nadcházející ročník patnáct družstev a v sázce byly dvě možnosti. Zvolena byla varianta na dvě skupiny, kde se bude hrát dvoukolově každý s každým. V následné nadstavbě se pak utkají čtveřice dle umístění (první dva týmy z každé skupiny atd.) o výsledné pořadí (opět dvoukolově). Začíná se prvním kolem 20. a 21. srpna.

Nalosovaná čísla – skupina A: 1. FK Dolní Dvořiště (So, 10.00), 2. SK Zlatá Koruna (hlásí den i čas), 3. VOLNO, 4. Dynamo Vyšší Brod (Ne, 10.00), 5. TJ Horní Dvořiště (Pá, 17.00), 6. FC Velešín (Ne, 10.00), 7. FC Vltavan Loučovice (So, 10.00), 8. Spartak Kaplice (hlásí den i čas).

Skupina B: 1. Slavoj Č. Krumlov B (hlásí den i čas), 2. SK Zlatá Koruna B (hlásí den i čas), 3. Sokol Křemže / SK Holubov (hlásí den, čas i hřiště), 4. FC Lipno / Hraničář Malonty (Ne, 10, hřiště Lipno), 5. Sokol Kájov (So, 2 hod. před ÚT), 6. Smrčina Horní Planá / TJ Černá (hlásí den, čas i hřiště), 7. SK Větřní (hlásí den i čas), 8. Šumava Frymburk (Ne, 10.30).

OP mladší přípravky

V přeboru nejmenších fotbalistů bude v nadcházející sezoně měřit síly devět družstev, která se budou střetávat turnajově dle hlášenek (na 12 kol). Začíná se 27. a 28. srpna.

Nalosovaná čísla: 1. Slavoj Č. Krumlov, 2. Spartak Kaplice, 3. Sokol Křemže / SK Holubov, 4. FC Vltavan Loučovice, 5. Sokol Křemže / SK Holubov B, 6. SK Zlatá Koruna, 7. SK Větřní, 8. FK Nová Ves / Brloh, 9. Hraničář Malonty / FC Lipno.