Krumlovsko bude mít v áčkové skupině širší zastoupení, než tomu bylo v ročníku předchozím. Po šesti letech působení v I.A třídě sestoupila Nová Ves. Zpět do okresu se pak vrátil Vyšší Brod, který nyní vystřídá okresní přeborník ze Zlaté Koruny. A pak je tu kvartet ve složení: naposledy bronzová Kaplice, sedmý Frymburk a loňští novicové z Chvalšin a Loučovic (9. resp. 12. místo).

Z původní pětice máme tedy aktuálně na startu sextet okresních zástupců, což zákonitě znamená, že přibude i prestižních derby soubojů. A hned v úvodním dějství je na programu první z očekávaných bitev, která proti sobě svede loučovický Vltavan a frymburskou Šumavu. „V létě jsme dobře potrénovali a chceme to potvrdit. Kromě zraněného Dudly jsme komplet, hrajeme doma a chceme tři body. Věřím, že přijde i hodně diváků,“ vzhlíží už k premiéře nový loučovický kouč Vlastimil Sulzer.

Jeho jmenovec na frymburské lavičce, nepoměrně zkušenější Vlastimil Mertl, vzkazuje: „Naše příprava byla pro změnu katastrofální. Ani si nedokážu představit, jak budou mistrovské zápasy z naší strany vypadat. V Loučovicích nás tedy rozhodně nečeká nic lehkého,“ ví frymburský trenér.