Fotbalisté kaplického Spartaku hrají zápas krajského přeboru s Třeboní až příští středu, ale v nabídce je o tomto víkendu řada atraktivních duelů od divize až po okresní soutěže.

Česká divize

Těžká zkouška čeká zítra na domácím trávníku fotbalisty krumlovského Slavoje. V tabulce se třemi body až dvanáctý nováček totiž v pátém kole hostí průběžně druhé béčko prvoligové Slavie Praha (9 bodů), jež přijede se snahou odčinit minulou domácí prohru s Táborem (3:4). Zelenobílí naposledy utrpěli debakl 1:4 v Rokycanech, kde navíc přišli o trio hráčů základu.

„Pliška se Svobodou dostali za vyloučení třízápasovou stopku, Klivanda za nadávky vyfasoval ještě o zápas víc,“ vypočítává krumlovský kouč Lubomír Pintér a jedním dechem pokračuje: „S tím už teď nic neuděláme, musíme se s touto situací nějak poprat. Kádr je zatím dost široký, a tak příležitost dostanou další hráči. Ze zahraničí se už vrátil Litvan a naplno už trénuje Koritar. Na druhou stranu zase nebude Wagner, který odjel se školou do Chorvatska.“

I. A třída

Oba okresní nováčkové hrající v různých skupinách druhé nejvyšší oblastní soutěže mají ve čtvrtém kole výhodu domácího prostředí.

Dnes v tabulce skupiny B se třemi body dvanáctá Křemže, jež minule utrpěla debakl 0:6 na Dobré Vodě, nastoupí proti poslední Zlivi, která inkasovala nadílku 1:7 doma od Čtyřech Dvorů. Křemežští budou oslabeni o vyloučeného stopera Filipa a několik zraněných, přesto jim povinnost velí doma bodovat.

Zítra budou doma hrát fotbalisté FK Nová Ves/Brloh, kteří po prohře v Čimelicích (0:2) jsou se šesti body v průběžné tabulce skupiny A čtvrtí. Na svém trávníku v Nové Vsi přivítají se dvěma body dvanácté Hradiště.

I. B třída

Nejnižší oblastní soutěž nabízí ve čtvrtém dějství dvojici okresních derby. Šlágrem je dnešní partie lídra průběžné tabulky a neporaženého Velešína s Frymburkem, který se po dvou domácích výhrách posunul až na čtvrté místo. V minulém ročníku se hrálo ve Velešíně smírně 1:1 a jarní odvetu u Lipna vyhráli Frymburští 3:1.

V druhém dnešním derby se na chvalšinském trávníku utkají s jedním bodem poslední domácí nováček s průběžně sedmou hornoplánskou Smrčinou (4 body).

V domácím prostředí dnes hrají i zbývající čtyři okresní zástupci. Aktuálně třetí béčko Č. Krumlova přivítá pátou rezervu Jankova, v tabulce šestého nováčka z Větřní čeká těžká partie s druhým exúčastníkem I. A z Netolic, na první výhru čekající jedenáctý V. Brod hostí dalšího exzástupce I. A z K. Újezdu (10.) a třinácté béčko Kaplice doma změří síly se Lhenicemi (9.).

Okresní přebor

Ve čtvrtém kole se utkají první a bodově stoprocentní přeborník z Kájova s rovněž neporaženým béčkem Nové Vsi (dnes v Kájově už od 10.30).