Vyšší Brod – Kaplice B 4:4 (4:2)

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu, ale za delší konec v úvodu tahali hosté, kteří se ujali vedení v 17. minutě brankou L. Pulce. Hned po rozehrávce orazítkoval Marek ještě tyč, ale ve 20. minutě už bylo srovnáno, když se Marek trefil z přímého kopu z 25 metrů krásně do šibenice. Ještě jednou pak hosté vedli po druhém zásahu rychlonohého L. Pulce z 24. minuty.

Za další tři minuty ovšem brankostroj pokračoval, když na 2:2 vyrovnával Dibďák. Závěr půle už patřil domácím. Nejprve ze sóla Sojka bombou pod břevno poprvé strhl vedení na stranu Dynama a šest minut před odchodem do kabin Dibďák doklepl vyraženou střelu Krauskopfa na 4:2.

I do druhé půle vstoupili lépe domácí, ale tutovky Rapčana nebo Račáka zůstaly bez využití, a tak přišel trest. V 69. minutě po rychlém kontru Kapličtí korigovali třetím zásahem Lukáše Pulce, aby noční můru domácích o dalších šest minut později dokonal Jirka do prázdné po nedorozumění V. Syrovátky s brankářem Rapčanem – 4:4. Vyšebrodští pak ani v drtivém závěrečném tlaku už s výsledkem nic neudělali.

Sestavy – Vyšší Brod: D. Rapčan – M. Syrovátka (26. Bartoň), Pomije, V. Syrovátka, Vančura, Krauskopf, L. Rapčan, Račák, Sojka, Marek, Dibďák.

Kaplice B: Štěpánek – Koclíř, Sedláček, Vosátka, Zifčák, Mokoš, Jirka, Kubata, Štancl (46. Mrázik), Kouba (78. Preusler), L. Pulec.

Řekli po derby

Trenér Jaroslav Jirkal (Vyšší Brod): „Soupeři jsme tentokrát darovali bod jako takovou předčasnou mikulášskou nadílku. Dvakrát jsme sice v úvodu prohrávali, ale do půle jsme odskočili o dva góly a po přestávce měli několik tutovek k pojistce. Pak jsme ale udělali dvě obrovské chyby, z nichž ta na 4:4 byla doslova děsivá. Hosté do té doby jen odkopávali míče a nevytvořili si kloudnou šanci. Asi jsme urazili fotbalového pána boha a už potřetí zcela zbytečně ztratili dva body. Pokusíme se to napravit v dalším derby v Krumlově, kde by to mohl být zajímavý zápas.“

Hrající trenér Michal Kubata (Kaplice): „Odehráli jsme další divoký zápas s divokým výsledkem. Získaný bod nás ale musí těšit, protože z Vyššího Brodu se body jen tak vozit nebudou. Od začátku se hrál oboustranně útočný fotbal, který se divákům musel líbit. Za efektivitu musím vyzdvihnout Lukáše Pulce, který ze svých čtyř šancí dal tři góly. Chválím však i ostatní spoluhráče za poctivý výkon hlavně ve druhém poločase. Jak jsme hráli po přestávce, to bychom ale měli být schopni praktikovat po celý zápas.“

Jan Straka, Karel Vosika