Josef Šourek (číslo 7) v akci v podzimním utkání s Kaplicí.Josef Šourek (číslo 7) v akci v podzimním utkání s Kaplicí.Zdroj: Jan ŠkrleAž nečekaně hladce si nyní Sousedovičtí poradili s prachatickým Tatranem, když zvítězili 4:1. Dvěma brankami se na výhře podílel kanonýr Josef Šourek, který se po třech zápasech absence vrátil do sestavy. Očividně to mělo na hru týmu blahodárný vliv.

Po delší době jste nastoupil k utkání a porazili jste Prachatice. Jak vypadal zápas?

Prachatice jsou sice zkušené mužstvo, ale mají celkem mladý kádr, řekl bych, podobně jako my. Bylo to složité kvůli počasí, pršelo, byla zima, takže to bylo takové divoké, občas byly louže. Ale myslím si, že jsme byli celý zápas lepší. Ne že bychom měli nějaký drtivý tlak, ale dostávali jsme se efektivně do zakončení. A soupeř měl kromě jedné šance v prvním poločase, kdy nám Honza Hrach vykopl míč z brankové čáry, jen střely zpoza vápna, takže neměl žádné tutovky.

Dal jste dva góly, první hned na začátku zápasu a pak úplně na konci. Byly Vaše klasické po únicích, nebo to tentokrát vypadalo jinak?

První gól v přišel ve druhé nebo třetí minutě. Ondra Vaněček šel po lajně, centrovaný míč do vápna a já ho hlavou uklidil do sítě. A druhý gól byl v poslední minutě. Filip Duba mi přihrál míč za vápno a já prostřelil asi tři obránce a skóroval. Takže to byla pěkná tečka za zápasem.

Začátek jara se vám moc nepovedl a dostali jste se do problémů. Takže ty poslední tři zápasy vás asi dostaly zpět do nálady?

Ano, první dva zápasy nám vůbec nevyšly, ani výsledkově, ani herně, takže to bylo špatné. Ale teď máme ze tří zápasů sedm bodů, takže jsme spokojeni a můžeme být zase v klidu. Ale samozřejmě chceme vyhrávat dál.

Hrál jste první jarní zápas a pak měl pauzu. Co se stalo?

Měl jsem nějaké zdravotní problémy. Teď jsem již úplně fit.

Takže se teď mohou Sousedovice spolehnout na Vaše góly? Zkusíte ještě prohnat nejlepšího kanonýra soutěže Tomáše Kolouška?

To bude těžké. Ale spíše chci vyhrávat jako tým než se soustředit na sebe. Samozřejmě jsem rád za každý gól, který dám, ale nezabývám se tím, že bych ho chtěl nutně dohnat. Jsem rád za každý gól, ale na tabulku střelců moc nekoukám, i když vím, jak na tom jsem.

Takže pro vás je teď důležité jít zápas od zápasu a získávat body, aby byla záchrana jistá.

Přesně tak. Kdyby se nám povedlo vyhrát třeba dva zápasy v řadě, mohli bychom se posunout na čtvrté nebo páté místo. Střed tabulky je vyrovnaný, jsme v něm, takže když vyhrajeme dva zápasy, můžeme pomýšlet na lepší umístění.