Radek Bauer.Radek Bauer.Zdroj: Deník/Vladimír KlímaDo Slavoje přestupoval Radek Bauer z Větřní (I.B třída) a na hru o tři soutěže výše se velice rychle adaptoval. Důkazem toho jsou jeho tři vstřelené góly. I díky němu se Český Krumlov v divizi posunul z posledního místa kousek výše a boj o záchranu dostává reálnější obrysy.

Radku, povídali jsme si spolu na podzim v době, kdy jste již věděl, že přestupujete z Větřní do divizního Českého Krumlova. Největší výzvou byla práce na fyzické přípravě. Jak se naplnily vaše očekávání tohoto skoku o tři soutěže výše? Je rozdíl hodně znát?

Určitě je to znát. Je to hlavně o rychlosti, v I.B třídě jsem měl na všechno spoustu času. Teď, když dostanu balon, musím hned vědět, co s ním udělám. Musel jsem změnit celkový přístup k tréninkům, protože v B třídě si člověk mohl z toho udělat i legraci. Tady se musí opravdu makat a pak je znát. Co se týče fyzické kondice, po soustředění v Černé Pošumaví jsem se cítil konečně dobře, ale pak přišla nemoc a zase to šlo dolů. Nicméně zase fyzičku nabírám, trénuji, takže je to čím dál tím lepší, ale není to ještě ono.

Jako útočník a pořádný chlap máte asi hodně vzdušných soubojů před oběma brankami. Jak si tohle místo užíváte?

Upřímně, nemám tolik vzdušných soubojů. Paradoxně je má většinou náš gólman v útoku Oliver Polanský a střední záložníci, kteří hodně sbírají nákopy a posouvají je ke mně. Ale já tolik vzdušných soubojů nemám. Čekal jsem, že jich bude víc.

Když už jste zmínil Olivera, jak jste přijal situaci, že budete spolu na hrotu s gólmanem?

Když jsem ho viděl hrát v béčku a dal čtyři góly, říkal jsem si, proč to nezkusit? V ikonickém seriálu Okresní přebor gólman prosil, aby mohl kopat penalty, protože ví, kam je gólman nemá rád – ale to jenom žertem. Oliver se skvěle zapojil do hry, neskutečně toho naběhá a rozumíme si vpředu. Takže za mě super tah a přínos do útoku.

Když jsem se bavil s trenérem Zdeňkem Švábem před jarem, říkal, že od vás čeká uklidnění týmu v koncovce. Se třemi góly v pěti zápasech jste nejlepší střelec týmu. Vypadá to, že váš čich na góly zůstává i v této soutěži.

Jsem rád, že ty tři góly padly, ale mrzí mě, že jsem neproměnil šanci v prvním zápase proti Doubravce, který jsme prohráli 1:2. Mohl jsem ten zápas ovlivnit jinak. Ale už jsem to hodil za hlavu a doufám, že budu dál střílet góly dál a naplním očekávání trenéra a spoluhráčů.

Největší spokojenost byla po zápase s Mariánkami, kde jste vyhráli na hřišti druhého týmu tabulky a vy jste dvakrát skóroval. To musel být skvělý pocit.

Hlavně jsem měl radost, že vezeme tři body. Že jsem dal dva góly, je přidaná hodnota. Měl jsem z toho radost, jeden gól byl opravdu krásný. Ale štěstí k tomu patří, takže díky bohu, že to tam padlo a jedeme dál sbírat body.

Po prvním jarním kole vás soupeři možná začali odepisovat, ale vy jste se kousli a nyní máte krásnou sérii zápasů. Už jste na místech, kde se dýchá úplně jinak, takže musí být i v týmu jiná nálada.

Nálada v týmu je super, trénujeme, smějeme se, ale zároveň makáme. Nebereme žádný zápas na lehkou váhu. Ještě je deset kol do konce, takže nechceme usnout na vavřínech a chceme pokračovat ve sbírání bodů. Chceme divizi zachránit, od toho se odvíjela zimní příprava a teď tréninky. Chceme to potvrzovat každé kolo a doufáme, že to tak i bude.

Nyní vás čeká derby s Katovicemi, co od něj očekáváte?

Katovice jsou doma silné. Byli jsme se podívat na jejich minulém zápase se Sokolovem, vyprodaný stadion a skvělá atmosféra. Určitě budou doma nebezpeční, ale doufám, že se na ně dobře připravíme a uhrajeme nějaké body. Jsou silným týmem, zvláště doma s podporou fanoušků, ale chceme bodovat a nejedeme tam jen tak to odehrát.


Načítám tabulku ...