Kaplice - Sezimovo Ústí 2:3 (0:1)

Domácí trenér Křiva v tomto střetnutí musel oželet absenci zkušené Praizlerové. Od počátku měly územní převahu spíše hostující hráčky, které držely míč častěji na kopačkách. V 7. minutě centrovala ze strany Hrobská, z první zakončovala Macková, ale mířila nad branku. Skóre se poprvé měnilo ve 20. minutě, kdy po centru od rohového praporku míč odhlavičkovala Vávrová pouze k nepokryté Mackové, a ta povedenou křížnou střelou bez přípravy dostala o tyč míč za brankovou čáru a poslala hosty do vedení – 0:1.

I když se pak dále hra odbývala spíše mezi šestnáctkami, stále byly o něco aktivnější hostující fotbalistky. Ve 32. minutě se pěkně uvolnila Stejskalová, jejíž přízemní střelu Petržalová kryla. Až poté se do vážnější situace v útočné fázi dostaly i Kapličandy. Ve slibné příležitosti se ocitla V. Jedličková, ale vytěžila ze šance pouze rohový kop. Po jejím následném centru skončil míč za přispění brankářky Doubkové na tyči. Do kabin proto odcházely podstatně spokojenější hráčky Sezimova Ústí.

Druhý poločas byl gólově o poznání bohatší. Hned v druhé minutě přišla výhoda přímého kopu pro Spartak, zpoza vápna střílela pod břevno Veronika Jedličková a přes prsty brankářky Doubkové míč propadl do sítě – 1:1.

V 51. minutě po nahrávce Stoklasové pálila V. Jedličková z pravé strany těsně nad. Uběhly však sotva dvě minuty a znovu šel do vedení soupeř. Po pravé straně pláchla Hrobská, pronikla až do vápna domácích a povedenou střelou o tyč překonala brankářku Petržalovou – 1:2.

Po hodině hry mířila znovu nad branku soupeře V. Jedličková. A v 68. minutě soupeř naopak navýšil své vedení na rozdíl dvou branek, když se střelou pod břevno prezentovala kapitánka Smržová – 1:3.

Krátce na to na druhé straně si žlutou kartu za faul vysloužila Písaříková. K přímému kopu se postavila V. Jedličková, ale branku těsně minula. Na druhé straně se v gólové pozici ocitla Macková, kterou vychytala brankářka Petržalová a následná střela Smržové z hranice vápna orazítkovala břevno. Kapličandy nakonec závěr zápasu ještě zdramatizovaly kontaktním gólem, když se v 76. minutě trefila Veronika Jedličková přímo z rohu – 2:3.

S blížícím se koncem se hnaly fotbalistky domácího Spartaku za vyrovnáním, ale soupeř bránil velice pozorně a cenné vítězství si v hektickém závěru již vzít nenechal.

Fakta – branky: 47. a 76. V. Jedličková – 20. Macková, 53. Hrobská, 68. Smržová, ŽK 0:1, rozhodčí Crkva, sestava Kaplice: Petržalová – Kováříková, Vávrová, Tošilová, K. Jedličková, Kratochvílová (62. Goldfingerová), Stoklasová, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková, V. Jedličková.

Kapličandy i přes první prohru udržely zásluhou skóre post lídra a chuť si mohou spravit už v sobotu, kdy budou hostovat na půdě posledního Mokrého (od 13.00).

Libor Granec