Zkušený stoper Pavel Novák (30. listopadu oslaví osmadvacáté narozeniny) byl v prestižním derby vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu, přesto se po zápase netajil svým zklamáním: „Upřímně řečeno, těžko se z toho ocenění radovat. Neodvedli jsme tady dobrý výkon,“ vraštil čelo.

Uhráli jste ale plusový bod…
…a můžeme za něj být rádi, nehráli jsme dobře.

Přitom před týdnem proti Opavě, která přijela jako lídr tabulky, jste excelovali. Čím si vysvětlujete, že se vám derby herně tak nepovedlo?
Tak to nevím, možná, že uspokojením. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Domácí bojovali na doraz, zatímco my si přišli zahrát fotbálek. Prostě jsme to nezvládali, vůbec jsme se nedostali do naší hry a do tempa. Proto to na hřišti vypadalo, jak to vypadalo.

V samotném úvodu zápasu se ale zdálo, že budete mít zápas pod kontrolou. První čtvrthodinu jste hráli prakticky jen na polovině Táborska.
To je sice pravda, dle mě to ale bylo tím, že z nás domácí měli velký respekt. My i v té době hráli takový alibi fotbal, všechno dozadu. Měli jsme více ze hry, ale vlastně jsme si žádnou kloudnou šanci nevytvořili.

V půli z ochozů zaznělo, že hrajete fotbal starých pánů…
Co vám mám na to říct..? Zřejmě to tak vypadalo.

Hrálo negativní roli to, že vám chyběli Javorek a Pešek, tudíž právě do ofenzivy hodně důležití hráči?
Jasně, že chyběli, v kádru nás ale není jen jedenáct. Na to bych to rozhodně nesváděl.

Zaskočilo vás něčím Táborsko? Rozhodně hrálo dobře a mělo spoustu šancí.
Táborsko hrálo dobře, že mají dobré mužstvo, to jsme však věděli. Mají šikovné hráče na stranách a ti to tam sypali do vápna. Z toho měli i šance, naštěstí při nás stál ten nahoře a gól jsme nedostali.

Gól jste nedostali, vzadu udrželi nulu, a proto si vezete bod a uhájili jste i své postavení v čele tabulky. Je alespoň tohle pozitivum derby?
Pozitivum? Za výkon, jaký jsme v derby předvedli, to pro nás pozitivem asi je.

Teď v neděli navečer hrajete doma s Pardubicemi, které mají jen o dva body méně než vy. Spravíte si chuť?
My chceme vyhrát v každém zápase. S tím do toho půjdeme i proti Pardubicím.

SE LVÍČKEM NA DRESU
Fotbalová patnáctka ČR odletěla do Argentiny, kde bude bojovat v mezinárodním turnaji Sudamericano týmů do patnácti let. Ve výpravě jsou i dva čtrnáctiletí žáci českobudějovického Dynama Michal Němeček a Sebastian Novák, s nimiž trenér Antonín Barák počítá do obrany. Na úvod turnaje má Česko v neděli za soupeře Paraguay (18.45), pak se mladí Češi ve své skupině střetnou s Chile, Argentinou, Kolumbií a na závěr s Uruguayí. Do vlasti by se mladí Češi měli vrátit 16. 11., v případě postupu do semifinále ještě o čtyři dny později.