Nad hodnocením podzimního účinkování fotbalistů divizního nováčka v barvách krumlovského Slavoje i výhledem pro jarní polovinu sezony jsme se zastavili s trenérem Lubomírem Pintérem.

Slavoj vstupoval do nováčkovské sezony s otevřeným hledím a snahou pokud možno vyhnout se hned zkraje sestupovým vodám. To však zisk pouhých osmi podzimních bodů určitě nesplňuje…

„Konečný výsledek podzimu ukazuje, že jsme se namočili víc, než jsem sami čekali. Osm bodů je hodně málo. Představoval jsem si minimálně patnáct. Bude to na jaře boj,” má jasno kouč Pintér a jedním dechem pokračuje: „Bude to chtít v odvetách uhrát nejméně dvacet, spíše pětadvacet bodů, což ale bude hrozně těžké. Jara ovšem míváme lepší. I loni jsme jako teď třeba na Milevsko v půli ztráceli devět bodů a nakonec ho na jaře přeskočili. Proč by se to nemohlo povést znovu?” neztrácí trenér optimismus.

Při podrobném rozboru podzimu kormidelník poukazuje na důležité faktory, které výrazně ovlivnily konečný výsledek.

„Při zářezu v Rokycanech jsme hned v úvodu na delší dobu přišli o tři vyloučené a myslím si i neadekvátně na dlouho potrestané hráče. Z týmu odešel Špát, skončili Boháč s Matušem, přidala se zranění – a rázem jsme měli minimálně minus sedm hráčů. To by položilo i jiné a lepší mančafty. Ihned po návratu vyloučených jsme vyhráli v Tachově, ale bodovat to chtělo víc. Nejvíc mě mrzí domácí ztráty za remízy v derby. Milevsko jsme měli na lopatě, ale v závěru zahodili penaltu. S Táborem jsme vedli a měli pak další obrovské šance. Bohužel, oba tyto domácí zápasy jsme jen zremizovali a ztratili tak čtyři body. Ty mít, tak bychom byli s týmy nad námi v jedné lajně. Budeme to muset nahradit na jaře,” vyzývá Lubomír Pintér.

Pohled na podzimní skóre Slavoje (12:42) je dostatečně výmluvný a ukazuje na to, kde nováčka nejvíc tlačila bota.

„Inkasovaných branek je hodně, ale musím říct, že obrana se postupně lepšila, ustálilo se její složení a solidně chytali i brankáři. Horší to bylo s útokem. Na začátku podzimu to ještě celkem šlo, ale ve druhé polovině se nám v koncovce přestalo dařit. Šance jsme si vypracovávali, ale s s produktivitou jsme byli na štíru. Z toho pro nás plyne zásadní úkol, a to sehnat gólového útočníka. Musíme najít zabijáka do vápna, který když se dostane do šancí, tak většinu promění. Takového hráče teď prostě nemáme,” ví Pintér.

A jak trenér vidí vyhlídky Slavoje pro jarní odvety?

„Nahrávat nám může reorganizace a založení soutěže juniorek, kdy by se zrušila ligová béčka a z divizí by padal jen poslední. Na to se ale spoléhat nemůžeme. My se budeme dívat na sebe a pokusíme se o změnu stylu. Něco už mám v hlavě a po případném doplnění kádru to vyzkoušíme v přípravných zápasech, třeba na zimním turnaji na Hluboké. Na podzim nás sice soupeři chválili za předváděnou hru, ale za to si nic nekoupíme. Musíme hrát ne na krásu, ale jednoduše a na vítězství. Tedy s důrazem ve vápně, kde se zápasy vyhrávají. Věřím, že se to povede a divizi zachráníme!”