Českokrumlovští před startem nového ročníku krajského přeboru avizovali plán hrát do pátého místa, což podzimní osmou příčkou nesplnili.

Poznámku sportovního redaktora Karla Vosiky Jedna vlaštovka pěkné jaro neudělá si můžete přečíst ZDE!

„Je to úplně stejné jako loni, tedy výsledkově i co se týká bodového zisku. Z osmého místa jsem zklamaný. Jeden rozdíl tam ale je. Přebor je nyní daleko vyrovnanější a náš odstup například od čtvrtého místa je pouze dva body. Spokojen ale být nemohu, protože v našich možnostech určitě bylo hrát výš,“ říká kouč Pintér a dává se do rozboru podzimu.

„Neztratit domácí zápasy s Pískem nebo Jankovem, bylo to úplně jiné. Také mi vadí, že stále nejsme schopni alespoň k remíze dotáhnout venkovní zápasy, které minimálně na bod vypadaly. My pořád útočíme a chceme vyhrát, i když by to někdy chtělo hrát odzadu, měnit rytmus, hrát prostě chytřeji. Máme ale stále velmi mladé mužstvo, které musí dozrát. Když vezmu podzim jako celek, tak začátek byl nešťastný.

V prvním kole jsme ztratili výhru s Kaplicí, což nás srazilo dolů. Další zápas doma s Pískem byl vyloženě špatný. V Milevsku už to bylo lepší, ale prohráli jsme gólem ze standardky v závěru. Střed byl dobrý, přišly zápasy s nulou vzadu, bodovalo se. Pak ale přišla zranění, marodka, měnila se sestava, některým klukům odešla forma. Závěr byl zase lepší a nebýt výpadku s Jankovem a propadáku v Prachaticích, tak byl jasně zase vidět posun.“

Najde kormidelník na samotné hře Slavoje pozitiva?

„Myslím, že určitě lepší oproti minulosti byla obranná fáze. Dostávali jsme méně gólů, ale hlavně hra obrany jako taková se zlepšila. Na tom se určitě dá stavět. Celkem v pořádku byla i útočná činnost. Zase jsme dávali dost branek, i když v některých zápasech to byl ze začátku problém. Po prvním gólu se to ale lámalo. Zlepšit ovšem musíme přechod do útoku, který byl mnohdy zdlouhavý.“

V minulém ročníku byl Slavoj po podzimu rovněž osmý, ale dobrým jarem se v KP vyhoupl až na konečnou čtvrtou příčku.

„Snahou každého sportovce by mělo být zlepšování. Věřím, že je to i naším cílem. Otevřeně proto říkám, že chceme skončit do třetího místa. V silách tohoto týmu je hrát v kraji o medaile a já myslím, že to na jaře opět ukážeme. V zimní přestávce se dáme dohromady. Vypadá to, že v přípravě nás bude hodně. Po dohodě s trenéry dorostu zapojíme další mladíky, kteří by už měli dostat šanci mezi muži. A tradice fotbalu v Krumlově nás zavazuje bojovat v kraji o přední příčky,“ odhodlaně uzavírá trenér Lubomír Pintér.