Velešín – Frymburk 1:1 (0:0)

Lépe začali domácí, měli několik nebezpečných standardek, ale bez efektu. Na druhé straně měl největší šanci v závěru půle Valeš, ale zblízka hlavou míč za čáru neprotlačil. Ve druhé půli se hra přiostřila a oba týmy zahrávaly řadu standardek. Jednu z nich v 55. minutě zužitkoval hostující stoper Kuna, když z úhlu vymetl šibenici domácí branky – 0:1.

O chvíli později poslal Tomka do sóla Budíka, ale ten pojistku nepřidal, když trefil jen vybíhajícího Pouzara a dorážka Šislera skončila na břevně. Velešínští pak vsadili vše na útok, na hrot se vysunul Trummer – a výsledek se dostavil. Nejprve se v 75. minutě po druhé žluté vyfauloval hostující Kaňa a domácí vzápětí přesilovku využili. Po zaváhání Jodla se k míči dostal Trummer st., předložil Strnadovi, který do prázdné stanovil konečný a dle obrazu hry spravedlivý smír – 1:1.

Hlasy z laviček

Robert Crkva (hráč Velešína): „Ve vyrovnaném zápase jsme museli dotahovat náskok hostů, což se v závěru povedlo. V přesilovce jsme pak měli opticky navrch, ale vítězný gól jsme už nedali.“

Jan Turcovský (Frymburk): „Měli jsme toto derby vyhrát. Dali jsme vedoucí gól a pak mohli náskok pojistit, ale Budík ve stoprocentní šanci zklamal. V závěru jsme pak šli do deseti a dostali zbytečný vyrovnávací gól. Už se těšíme na opravdu prestižní příští derby s Loučovicemi.“

Sestavy - Velešín: Pouzar – Opekar, Trummer st., Šváb, Falta – Chovanec, Jirský, Sedláček, Hrmo (79. Falc) – Strnad, Hynšt (80. Trummer ml.).

Frymburk: Vítek – Valeš (46. Tomka), Kuna, J. Grohman, Kaňa – M. Račák, Juhaňák, R. Mertl, Jodl – V. Šisler, Budík.

Karel Vosika, Václav Tomka