Zatímco domácí remíza Velešína s nováčkem z Borovan je rozhodně ztrátou, po které náš tým neopustil desátou příčku průběžné tabulky skupiny B, tak stejnou plichtu fotbalistů FK Nová Ves/Brloh na hřišti ambiciózních Netolic musíme spíše považovat za zisk, i když náš tým měl převahu a nakonec neudržel poločasové vedení. Lichotivý bronzový stupínek ovšem Novoveští drží i nadále.

Velešín – Borovany 1:1 (1:1), branky: Trummer – Bellovič.

„Zápas se nám moc nepovedl. Hlavně v první půli jsme působili hodně nervózně v kombinaci i koncovce, za což nás soupeř potrestal vedoucí brankou ze standardní situace. Naštěstí se podařilo do půle srovnat pěknou střelou Trummera. Ve druhé půli se naše hra zvedla, vypracovali jsme si i nejméně dvě velké šance, ale ty jsme bohužel nedali. Remíza je ztráta, doma by se měly podobné zápasy prostě vyhrávat. Příště hrajeme na trávníku dalšího nováčka z Roudného, kde se tuto ztrátu pokusíme napravit. Stále nám chybí zraněný Kollár, ale dobré je, že se už do sestavy vrátil Petr," hledí raději dopředu hrající velešínský kouč Milan Frnka, který tentokrát naskočil po necelé hodině hry za zraněného Grznárika.

Sestava Velešína: Čulík – Chovanec, Trummer, Opekar, Z. Šafránek – Rozkošný, J. Šafránek, Grznárik (57. Frnka), Jirský – Zimek, Petr.

Netolice – Nová Ves/Brloh 1:1 (0:1), branky: 75. Vlášek – 8. Jan Postl.

„Vzhledem k obrazu hry je bod málo, měli jsme vyhrát. Ale jak se k nám v minulém zápase se Čtyřmi Dvory štěstí přiklonilo, tak tentokrát nám zase nepřálo. Měli jsme v opticky vyrovnaném zápase určitě daleko víc šancí než domácí, ale nastřelili tyč i břevno a nakonec dali pouze jeden gól. Je to bod ze hřiště kvalitního soupeře, ale tentokrát si myslím, že jsme měli na víc. Na druhou stranu mě potěšilo, jak kluci k zápasu přistoupili. I přes vyrovnání čtvrt hodiny před koncem jsme domácí v závěru přimáčkli a sahali po výhře. Postl ale trefil z úhlu jen tyč, Pouzar střílel do břevna a Vejvodu ve stoprocentní příležitosti vychytal domácí brankář. Bylo vidět, že chceme vyhrát a hráči jdou za třemi body, i když se to nakonec nepovedlo," hodnotil kormidelník Nové Vsi Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein (63. Vitha), Marek Wohlgemuth, O. Švarc, Chmelař – Vejvoda, Jiří Anderle ml., Vlček (7. Jiří Anderle st.), J. Postl – Fischer, J. Pouzar.