V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů Českokrumlovského deníku.

V mistrovské sezoně 2014/15 je naším glosátorem zkušený frymburský fotbalista Václav Tomka. Dnes nám dvaačtyřicetiletý matador k zápasům čtvrtého podzimního tipovacího kola E.ON Tip Ligy řekl:

Kaplice – Soběslav (KP, 12. s 13.): „Pro oba týmy velice důležitý zápas v boji o udržení přeboru. Kaple minule odjela s prázdnou z trávníku poslední Sedlice a Soběslav očekávaně padla v Třeboni. Spartak má druhou nejhorší obranu soutěže a inkasuje pravidelně skoro dvě a půl branky na zápas. Věřím ale, že v tomto veledůležitém zápase o šest bodů to vzadu veterán Pepa Motz vyhecuje a Kaplice tentokrát udrží čisté konto. Dlouhých osm kol se do černého netrefil jeden z mých oblíbenců v černobílých dresech, bývalý ostrostřelec Petr Janura, tak to tentokrát prolomí. Kaplice vyhraje a malinko si polepší v boji o záchranu."

Větřní – Nová Ves (I.A, 11. se 13.): „Pečkaři v minulém kole přivezli doslova zlaté body ze hřiště favorizované budějovické Lokotky, když domácí dokonale zaskočili a na rozdíl od Nové Vsi, která doma dostala čtyřgólový příděl od Chýnova, si výrazně polepšili v boji o záchranu. Do sestavy Nové Vsi se po pauze vrátí rekonvalescent Mára Wohlgemuth, což je pro trenéra Karla Švarce dobrá zpráva. V sestavě Větřní ale bude zase na hřišti řádit Milan Homer, který v minulém kole zařídil brankou a asistencí tři body. A pokud mu opět bude dobře sekundovat i Ondra Dvořáček, tak by minisouboj s útočnými hroty hostí Fischerem a Ďuricou mohl skončit dalším tříbodovým ziskem. Vidím těsnou výhru domácích a tudíž do relativně klidnějších vod půjdou po derby Větřínští."

Č. Krumlov B – Malonty (I.B, 7. se 14.): „Slavoj se naposledy postaral o překvapení, když doslova odevzdal body hornoplánské Smrčině jako na zlatém podnose. Po bezkrevném výkonu v Plané prohrál 0:2. Za to malontští Hraničáři mohli večer slavit v restauraci Pod Kaštany své první tři body z domácího pažitu, poté co dokonale zaskočili velkého favorita z Dřítně a porazili jej 2:1! Moje gratulace – a předposlední Křemže se už třese… Tentokrát to ale bude jinak. Jarda Štich by asi klukům, hlavně těm z „mokré čtvrti", měl malinko srazit narostlé hřebínky. Do sestavy se mu vrátí spolehlivý Hermann a hlavně brankář Kejšar, takže nebude muset chytat Jány Peťule, který nedoskočí na břevno ani v sálovce, nebo Jirka Babouček… To je možná lepší tam postavit popelnici! Jasná jednička! Po po průvanu v kabině tentokrát Krumlov vyhraje minimálně o tři."

FC Vltava – V. Brod (OP, 5. se 3.): „Zajímavé derby z popředí tabulky! Loučovičtí naposledy přivezli bod za remízu 3:3 ze Zlaté Koruny a Brod má tři body zadarmo, když se do Vyšáku nedostavilo béčko Nové Vsi! Je pravda, že je to ze Vsi dálka, ale zase si mohli kluci z vesnice něco hezkýho nakoupit pod hřištěm Dynama… Třeba to vyjde příště. Tady moc branek nepadne a tipuji, že vyhecovaný zápas skončí zaslouženou dělbou bodů."