Neznámé soupeře hostili v prvním domácím utkání nové sezony ve skupině A nejnižší oblastní soutěže – I. B třídy – účinkující fotbalisté křemežského Sokola a béčka kaplického Spartaku – a shodně vyšli v premiéře naprázdno.

Bitva pod Kletí

Křemže – Ledenice 1:2 (1:2). Na hřišti exúčastníka I. A se střetly dva v prvním kole neúspěšné týmy. A začátek překvapivě patřil hostům, kteří se v 15. minutě ujali vedení, když po dlouhém nákopu vrátil Benhák míč před branku a zkušený Bez usměrnil zblízka patou do sítě na 0:1.

Domácí kontrovali bombou Fleischmanna, s níž si však Mičan poradil. Vyrovnáno bylo ve 23. minutě, kdy hosté ve vápně nevybíravě faulovali rychlého Rolníka a z nařízené penalty dal Michal Chromý s přehledem na 1:1. Byla to 98. mistrovská trefa tohoto hráče v křemežském dresu, ze které se ale domácí radovali jen dvě minuty.

O chvilku později totiž hostující kapitán Lamáček potrestal další okénko v domácí defenzívě a bombou pod břevno nedal veteránovi Ševčíkovi, jenž zaskakoval za absentujícího Končoka (dovolená), šanci – 1:2.

Divokou půlhodinu pak uzavřel domácí kanonýr Edelman, který z přímého kopu orazítkoval břevno. Na druhé straně ještě před pauzou zvonila tyč po střele Lamáčka, ale víc fotbalových momentů už bitva pod Kletí nenabídla.

Druhý poločas už byl o poznání opatrnější a víc se diskutovalo než hrálo. Za zmínku stojí jen dalekonosná střela Edelmana, kterou Mičan s vypětím všech sil vyškrábl na roh. Poslední šanci alespoň na vyrovnání měli domácí v nastaveném čase, ale Edelmanův trestný kop skončil na hostující zdi – a Křemže vyšla i ve druhém utkání po sestupu do nižší soutěže naprázdno.

Sestava Křemže: Ševčík – Čondl, Filip, Edelman, Brabec – Schober, Chromý, Novotný, Kaňka (85. Matějka) – Fleischmann, K. Rolník.

Hotovo do půle

Kaplice B – Suchdol 1:3 (1:3). V prvním domácím zápase přivítala kaplická rezerva kvalitního soupeře ze Suchdola nad Lužnicí. A hosté svou sílu prokazovali od úvodního hvizdu. Už ve 4. minutě šli Suchdolští do vedení, když zafungovala spolupráce útočníků. Z pravé strany odcentroval kapitán Jakub Záruba a Štěpánek hlavou nedal Rybákovi šanci – 0:1.

Za chvíli došlo na další duel stejných hráčů, když hostující útočník střílel z přímého kopu, Rybák ale tentokrát přízemní ránu kryl. Domácí se rozjížděli pomalu, ale s přibývajícími minutami začali i oni být nebezpeční. Po dvaceti minutách střílel Krenauer, nepříjemnou přízemní ránu gólman Rácik nadvakrát s problémy kryl. O pět minut později již bylo vyrovnáno. Krenauer přesným pasem oslovil nabíhajícího Zifčáka, který šel zleva sám na branku, první pokus stačil sice gólman Rácik vyrazit, ale dorážka se zastavila až v síti – 1:1.

O chvíli později mohl hostům vrátit vedení J. Záruba, ale výborného Rybáka překonat nedokázal. Ve 33. minutě se pokusil o chytré zakončení domácí kapitán Kubata, míč se však jen lehce svezl po spojnici. Závěr poločasu se pak odehrál v hostující režii. Nejprve spálil tutovku Gauč. Tři minuty před přestávkou vyvezl míč středem Březina, ideální přihrávkou našel ve vápně volného Štěpánka, který poslal míč přesně do pravého horního růžku – 1:2. A navíc v poslední minutě půle po další akci J. Záruby a jeho zpětné přihrávce přidal třetí branku hostů Gauč – 1:3.

Druhý poločas byl vyrovnaný, k vidění byla řada šancí před oběma brankami, ale skóre se už nezměnilo. Největší šanci ke zdramatizování zápasu měli domácí po akci Koclíře, který našel ideální přihrávkou Januru, jenž šel sám na branku, ale místo zakončení volil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, která však nebyla přesná.

Suchdolští si z Kaplice odvezli všechny tři body po zásluze, protože byli v útočné fázi daleko přesnější a nebezpečnější a na výbornou mají zvládnutou přechodovou fázi. V příštím kole budou mít Kapličtí dalšího těžkého soupeře, když se v „malém" derby představí v neděli na půdě českokrumlovské rezervy.

Sestava Spartaku: Rybák – Koclíř, Fiala, Sedláček, O. Kouba (46. Kubík), Zifčák, Kubata, Krenauer, Wögebauer (71. Roule), Preusler (57. Janura), F. kouba.

Karel Vosika, Libor Granec