Čas se prostě nedá zastavit, což platí i pro sportovce všech možných odvětví a pochopitelně i pro fotbalisty.

V kariéře každého sportovce vedle radosti z dobrých výkonů a výsledků nebo zklamání při nezdarech či prohrách zákonitě dojde k momentu, kdy nastane čas loučení – a k jednomu takovému došlo i v tradičním klubu z našeho okresu.

Po dlouhých službách ve fotbalovém týmu SK Zlatá Koruna ukončil bohatou hráčskou kariéru čtyřiačtyřicetiletý matador Jiří Dušek. Původně odchovanec českokrumlovského Slavoje zakotvil ve Zlaté Koruně v devadesátých letech minulého století, kdy nejprve pomohl týmu od kláštera ke stabilizaci v okresním přeboru, následně pak přispěl k jeho postupu do oblastní I. B třídy. V krajské soutěži poté byl Jiří Dušek po celých osm let oporou zadních řad Zlaté Koruny.

Znalci okresního fotbalu si Jiřího Duška jistě nejčastěji vybaví s jeho nezaměnitelnou vlající hřívou dlouhých vlasů, ale hlavně si připomenou jeho fotbalové kvality.

„Na hřišti Douša vždy patřil k nejlepším, uměl zakončit a často dával i hodně důležité branky. Patřil a stále patří i k důležitým osobám při našich pofotbalových posezeních a aktivitách," říká dlouholetý Duškův spoluhráč a zlatokorunský kapitán Petr Gallistl.

Spoluhráči a vedení zlatokorunského fotbalového klubu připravili Jiřímu Duškovi správnou fotbalovou rozlučku, a to při příležitosti tradičního každoročního vánočního zápasu.

„Ve čtyřiačtyřiceti to už prostě zdravotně nešlo dál. Kolena bolí a tělo si celkově samo řeklo dost," řekl nám loučící se fotbalista a jedním dechem dodal: „Na fotbal ve Zlaté Koruně samozřejmě nezanevřu. Na funkcionářskou dráhu sice nemyslím, ale pokud mi to čas dovolí, tak se na nějaký zápas zajdu podívat. Klukům budu fandit, aby se jim třeba taky povedlo zase postoupit a zkusili si tady zahrát vyšší soutěž. A na co budu nejraději vzpomínat? Určitě právě na postup z okresu, naše dobré sezony v I.B třídě a hlavně na výbornou zlatokorunskou partu," uzavírá Jiří Dušek, jenž po vojně a jednoroční epizodě v Přídolí zakotvil ve Zlaté Koruně, kde hrál od roku 1993 a za dvacet sezon zde zanechal nesmazatelnou fotbalovou stopu.