Po nedokončené loterii odvezli mladíci z Velenic dva body

České Velenice – Společenství mladíků kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama zavítalo ve třináctém kole oblastní fotbalové I.A třídy dorostu na trávník českovelenické Lokomotivy.

9.11.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Karel Vosika

Č. Velenice – Kaplice / Vyšší Brod 1:1 (0:0) pen. 2:3

Před zápasem oba soupeře v tabulce dělily pouhé dva body, takže se dala očekávat vyrovnaná bitva, která se také za sychravého podzimního počasí konala.

Hostující trenér musel oželet neúčast desetigólového střelce Lašáka. V prvním poločase však měli zvlhlý střelecký prach hráči obou týmů a do do kabin se tak odcházelo za nezměněného bezbrankového stavu.

Po změně stran ale netrvalo dlouho a hosté se ujali vedení, když Marek Urazil potrestal chybu v domácí rozehrávce – 0:1.

Z vedení se však spartakovci radovali jen pár minut, když po střetu domácího útočníka s kaplickým brankářem nařídil sudí pro domácí pokutový kop. Gólman Šesták bohužel odnesl střet zraněným kotníkem a nuceně střídal. Mezi tyče svatyně hostů se musel postavit Dan Pál, který na desítku Zlamšídla byl krátký – a bylo vyrovnáno 1:1.

Odpískání penalty se pak dožadovali i hosté po faulu na pronikajícího Vaniše, ale v tomto případě se píšťalka arbitra neozvala.

Blízko vstřelení vedoucí branky byli hosté pět minut před koncem, když se z hranice velkého vápna do míče opřel Urazil a velenického brankáře Boháče zachránilo břevno jeho svatyně.

Zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu. Zahajovali domácí, ale Dan Pál penaltu kryl. Marek Urazil následně nezaváhal. Ve druhé rundě se trefili dorostenec Lokomotivy i kaplický Vaniš. Střelci byli úspěšní i v třetím kole penalt, když za hosty skóroval Jan Rytíř (průběžně 2:3). Čtvrtou penaltu Dan Pál za svá záda nepustil. Samotný Dan Pál se pak chystal k dokončení čtvrté série, ale to mu již rozhodčí neumožnil, jelikož považoval penaltový rozstřel za rozhodnutý a uzavřený(?) s konečným výsledkem 2:3 pro hostující tým.

Spartakovci s dynamáky si tak vezli z pohraničí dva bodíky a před víkendovou podzimní derniérou, kdy v předehře jarního kola zavítají na hřiště osmého Jankova, drží v poločasové tabulce bronzový stupínek.

Fakta – branky: 63. Zlamšídlo z penalty – 56. Urazil, rozhod. penalta Rytíř, hráno bez karet, rozhodčí Rous, 20 diváků.

Sestava Kaplice / V. Brod: Šesták – Aibl, Fafl, Čutka, Rytíř, Dostál, Hájek, Pál, Vaniš, Blažek, Urazil, střídali: M. Kaňka, Bartoň, Szojka.

Libor Granec, Karel Vosika

Autor: Redakce

9.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nespočet soubojů s hořovickou obranou svedl Michal Klivanda (uprostřed) a svůj výkon ozdobil i jedním gólem.
27

OBRAZEM: Slavoj napsal vítěznou tečku za podzimem

Veterináři varují: Ptačí chřipka se může vrátit

Pachatelé masakru v Horusicích stojí před soudem

Tábor - Po více než dvou letech začal Krajský soud v Táboře hlavní líčení ve věci dvojnásobné vraždy v Horusicích z podzimu roku 2015.

Kapličtí basketbalisté doma ustáli nálet píseckých sršňů

Kaplice – Sobotní podvečer patřil v Kaplici basketbalu. Místní Spartak přivítal v dalším kole oblastního přeboru C tým píseckých sršňů.