Včera jsme zpovídali trenéry béčka krumlovského Slavoje a Křemže, dnes se zastavíme u druhé okresní dvojky, jež bude v nové sezoně účinkovat v A skupině nejnižší oblastní fotbalové soutěže – v předchozím ročníku o udržení bojujících týmů SK Větřní a Spartaku Kaplice B.

Kormidelníkům našich týmů jsme pokládali shodné okruhy dotazů:

1/ K jakému pohybu došlo ve vašem kádru oproti minulé sezoně, kdo odešel a naopak přišel?

2/ Jste spokojen s úrovní letní přípravy, co jste odehráli a s jakými výsledky?

3/ S jakým cílem jdete do nové mistrovské sezony?

SK Větřní

V nováčkovské sezoně obsadili Větřínští pod taktovkou trenéra Zdeňka Podholy dvanácté pořadí. Před obvykle těžší druhou sezonou ve vyšší soutěži nám kouč řekl:

1/ „Nastalo u nás poměrně hodně změn. Do Rakouska odešel Hlásenský, do Jankova zamířil Tomáš Weinhard a hostování ze Zlaté Koruny skončilo Rychtářovi. Naopak, po pobytu na Novém Zélandu se domů vrátil Dvořáček. Prodloužili jsme hostování brankáře Fleischmanna. Z krumlovského dorostu se vracejí Martin Kotlár a Petr Bordač. A ještě probíhají jednání o příchodu Jana Skoka z Týna nad Vltavou. To je hráč se zkušenostmi z krajského přeboru a pokud se to dotáhne, tak by to měla být naše největší posila. Celkově ovšem máme hodně omlazený tým s věkovým průměrem kolem třiadvaceti let."

2/ „S přípravou jsem spokojen, kluci zamakali. Začali jsme dvanáctého července v domácích podmínkách a tréninková docházka byla na velice dobré úrovni, kolem osmdesáti procent. Hráli jsme na turnaji ve Frymburku, kde jsme porazili Světlík 7:3. Druhý zápas tam pak odehrálo naše béčko. o týden později jsme ve Frymburku s jejich áčkem vyhráli 5:1. Generálkou byl pro nás minulý týden turnaj v Lásenici, kde jsme porazili domácí tým 2:1 a Číměř 4:1."

3/ „Máme na úvod sezony doslova vražedný a velice těžký los, kdy hrajeme doma s béčkem Roudného, potom jedeme do Borovan, následně přivítáme Kamenný Újezd a pojedeme do Křemže, tedy samé silné týmy, které by měly patřit k favoritům. Tyto čtyři zápasy nám ukážou, jak vysoko můžeme myslet. Hrát se ovšem dá s každým. Pokud nás nepostihne taková marodka jako na jaře, kdy nám vinou zranění chybělo nejméně šest lidí, tak myslím, že bychom mohli hrát kolem osmého místa. Mladý tým má perspektivu a měl by to ukázat. Navíc máme v první třídě stabilizovaný dorost, kam můžeme v případě potřeby sáhnout, což je jedině dobře."

Spartak Kaplice B

Na lavičce kaplického béčka, které v minulém ročníku do poslední chvíle bojovalo o udržení I. B třídy a nakonec s odřenými zády urvalo nesestupovou třináctou pozici, došlo před novou sezonou ke změně. Trenéra Petra Lesňáka, jenž se přesunul k prvnímu týmu, střídá v pozici hlavního kouče rezervy teprve sedmatřicetiletý Jan Říha, který nám odpovídal takto:

1/ „Do áčka se posunuli Růžička s Vosátkou. Do kádru naopak přišel mladý Valíček z dorostu a po delším zranění se do tréninku zase zapojil Urazil. Jinak u nás zůstává všechno při starém. Jen v přípravných zápasech v béčku pendloval ještě Janura, ale to bylo proto, že kvůli trestu za vyloučení z minulé sezony nemohl nastupovat za áčko."

2/ „Při krátkém domácím soustředění jsme sehráli i zápas v rakouském Reinbachu, kde jsme vysoko vyhráli. Generálkou byl minulý týden zápas ve Vyšším Brodě, kde jsme zvítězili 3:2. V týdnu ještě v rámci tréninku sehrajeme modelové utkání s naším áčkem. Spokojenost je tak poloviční. V době prázdnin a dovolených se hráči v přípravě střídali. Určitě to ale bylo lepší než loni, kdy se v létě prakticky netrénovalo a sezona také podle toho vypadala."

3/ „Určitě nechceme, aby se opakovala minulá doslova hrozná sezona, kdy se bojovalo o holé přežití. Chceme hrát na klidný střed tabulky, na který tady mužstvo určitě máme. Měli bychom navíc znovu být dobrou rezervou pro áčko, ve které se případně budou rozehrávat kluci po zranění z prvního týmu. A zda budu i já nastupovat v roli hrajícího trenéra? To by to už muselo hodně hořet, měli jsme plno zraněných a mně osobně by nesmělo nic bolet (smích)."