A kapličtí trenéři museli před utkáním vyřešit nemilý rébus. Den před zápasem se zranili oba brankáři z kádru áčka, a tak mezi tyčemi musel zaskočit zkušený František Říha. Bohužel, spoluhráči mu jeho obnovený debut příliš neusnadnili, ba právě naopak…

Soběslav – Kaplice 4:0 (3:0)

Již ve 3. minutě hosté zaváhali ve středu hřiště, domácí podnikli rychlý protiútok, Polišenský prostrčil míč na Šmídmajera a po jeho přihrávce zblízka nadvakrát skóroval důrazný Dalipi – 1:0.

Hosté v prvních minutách jakoby na hřišti vůbec nebyli, dopřáli domácím příliš volného prostoru a fotbalisté Rašeliny toho dokonale využili. Za další tři minuty už měli domácí dvoubrankový náskok. Na pas mezi obránce Spartaku si naběhl Polišenský, protlačil se až před brankáře a přízemní střelou Říhu překonal – 2:0.

V 10. minutě se ve vápně dostal k odraženému míči P. Janoušek, mířil na bližší tyč, Říha však u ní byl včas a míč za záda nepustil. Až poté zahrozili i spartakovci. Ve 12. minutě po centru Faltuse našel Lesňák zpětnou přihrávkou volného Januru, ten však mířil nad branku.

Ve 20. minutě naopak hosté znovu doslova nabídli svému hostiteli další gólovou příležitost. Po špatně zahraném ofsajd systému se na branku Spartaku řítil osamocený Polišenský, ani v další gólové pozici nezaváhal a znovu s přehledem zakončil – 3:0.

Poté se delší časový úsek hrálo bez větších brankových příležitostí. Až v samotném závěru poločasu mohly skórovat oba týmy. Jako první zahrozili Soběslavští, v gólové pozici se ocitl kapitán Peltán, ale gólmana Říhu nepřekonal. Pak se o slovo přihlásili spartakovci, roh zahrával Pulec a Lesňák hlavičkoval těsně mimo.

Krátce po změně stran zakombinovali hosté, Micákův centr sklepl Lesňák rozběhnutému Pulcovi, jehož tvrdá rána však směřovala pouze do míst, kde byl připravený gólman Kuník.

A v 50. minutě se znovu gólově prosadili domácí a využili k tomu přímý kop. Po zemi nepříliš přesně střílel M. Mazouch, ale Polišenský prokázal postřeh a pohotově míč na dlouho nohu usměrnil do protipohybu brankáře Říhy – 4:0.

Pak pokoušel štěstí hostující kapitán Janura, jehož tečovaná střela po zemi mířila mimo. Na druhé straně měl gól na kopačce střídající T. Mazouch, ale gólman Říha byl pozorný. Pak sice převzali iniciativu hosté, kteří se snažili o vstřelení alespoň čestného úspěchu, ale nebylo jim přáno. Pulec kolmou přihrávkou oslovil Lesňáka, s jehož střelou po zemi neměl gólman Kuník problémy. Pak zpoza šestnáctky napřáhl Smolen a přízemní rána těsně minula levou tyč. V závěru předvedli hosté pohlednou akci, centr Krauskopfa posunul Lesňák do běhu střídajícímu Hoškovi, jehož ránu z levé strany si však Kuník pohlídal. Výhru Rašeliny mohl ještě ztvrdit Šmídmajer, ale tvrdou ránu Říha vyrazil – a Kapličtí si po pětce v Třeboni tentokrát odvezli „jen" čtyřku.

Spartakovci doslova prospali první poločas, zvláště pak jeho úvod, a domácí díky tomu dokráčeli k pohodovému vítězství. Kapličtí ve dvou venkovních zápasech dvakrát vysoko prohráli. Reputaci se budou snažit napravit v domácích střetnutích. Už zítra od 17 hodin přivítají v dohrávce šestého kola jedenáctou Sedlici a v neděli pak na půdu aktuálně dvanácté Kaplice zavítají poslední Dačice.

Fakta – branky: 6., 20. a 50. Polišenský, 3. Dalipi, ŽK 2:0, rozhodčí Tůma, 120 diváků.

Sestava Kaplice: F. Říha – Řežáb, Kučera, J. Smolen, Gondek – Krauskopf, Janura, Micák (71. Kolek), Faltus – L. Pulec (79. Hošek), Lesňák (87. Kuchař).