Jenže po prohře doma 1:3 s béčkem Olomouce to už žádná nadsázka není, ani jen špatný vtip, ale smutná realita – v neděli pojede Dynamo na hřiště posledního Varnsdorfu hrát aspoň o udržení pětibodového odstupu ode dna tabulky…

Dynamo nepadlo náhodou či smolně, prostě bylo horším týmem. „Po Hradci, kde nejen výsledek, ale i náš herní projev byl fakt dobrý, jsem věřil, že se zvedáme," stýskal si trenér František Cipro. „Jenže pak člověk nad zoufalými výkony některých hráčů nestačí vrtět hlavou," dodal smutně.

Přitom prý ze svých hráčů v začátku cítil chuť a snahu bod z Hradce potvrdit. „Ale penalta a gól v páté minutě pro tým, který je na tom psychicky tak jako my, to rána do vazu bezesporu byla," litoval Cipro, pro Dvořákovu ruku se ale snažil najít omluvu. „Jistě, ten balon šel někam pryč, rukou na něj sahat neměl, ale jsou to takové reakce, jichž se někdy člověk nevyvaruje," řekl a zmínil podobný zkrat Kladrubského loni ještě v lize s Bohemkou, kdy za stavu 2:0 za ruku v bráně byl vyloučen, klokani z penalty snížili na 2:1 a nakonec ještě 3:2 vyhráli. „Takže tak brzký gól z penalty nás samozřejmě hrozně srazil, svádět to na něj však nemůžeme," odmítl.

Ze šoku z obdrženého gólu se Jihočeši sbírali obtížně a dá se říct, že za celou první půli neměli vážnější šanci. „Nám gól z penalty hodně pomohl a měli jsme i další velké šance," chválil si naopak vstup do zápasu hostující kouč Augustin Chromý. „Tím, že jsme několik šancí nevyužili, se soupeř pak vrátil do zápasu po krásné akci Šimáka, který opět ukázal, jak vynikající fotbalista to je," vyzdvihl Chromý.

Šimák snížil na 1:2 po skutečně parádním sólu, dle Cipra se ale ani on hlavně do půle nevyvaroval pár nepřesností. „Nicméně i v sedmatřiceti letech je to náš nejlepší hráč a fotbalista, jenž chce míč a chce něco vytvořit, nabízí se a obejde hráče. I ten gól si vlastně musel vytvořit sám, když udělal čtyři pět hráčů. Naši útočníci a je jedno, kdo tam hraje, si prakticky nevytvoří šanci," pokrčil rameny kouč Dynama a na milost vzal ještě Řezáče: „Ve středu hrál devadesát minut za dvacítku a dojel vlakem den před zápasem večer, takže byť nezářil, své si odehrál."

Jan Šimák svůj gól pro Deník popsal jednodue: „Odražený míč jsem si prvním dotekem na vápně zpracoval, naznačil střelu, obešel dva hráče, třetího přetlačil a byl jsem rázem sám před brankářem. Pak už to bylo snadné…"

Dvěma góly se na nečekané výhře olomouckého béčka podílel Tomáš Malec. „Já hrál letos za béčko prvně, tak jsem ani nevěděl, že to jsou první body, co jsme venku uhráli," culil se 22letý útočník, jenž byl jednou ze tří posil z áčka (dále ještě Štěpán a Navrátil).

Jak v úvodu uvádíme, teď hraje Dynamo (8 b.) na hřišti posledního Varnsdorfu (3 b.).

Remízy juniorky a dorostu

LIGA JUNIOŘI: Dynamo ČB – Slavia 4:4 (4:1), 34. a 37. Linhart, 3. Pasecký, 18. Horák – 26. Veselý, 50. Valenta, 83. Vavrouš, 88. Batka.

I. LIGA DOROSTU: Zlín – Dynamo ČB 3:3 (2:1), Vávra 2, Škoda (11).