Trenér Luboš Urban se před úterním zápasem v rozhovoru pro Deník jižní Čechy vrátil ještě k sobotnímu utkání s Vlašimí, která i na jihu Čech potvrdila, že to se záchranou ve II. lize míní vážně. Dynamu byla v sobotu zcela vyrovnaným soupeřem a hlavně do půle byli její hráči daleko nebezpečnější. „První poločas se mi vůbec nelíbil, všechno vázlo," hněval se trenér Dynama, jenž za omluvu nepovažuje ani to, že na některé hráče možná dolehla tréninková zátěž. „Nám vázlo všechno, ať založení útoků či přechodová fáze. O té finální ani nemohu mluvit, ta z naší strany neexistovala. Jedna střela na bránu a jeden přímý kop, to je za celý poločas hodně málo," dodal.

Dynamo přitom poprvé v zimě nastoupilo už též s Linhartem na hrotu, jenže i on se zpočátku hledal. „Není divu, hrál po operaci prvně, na něj je třeba mít přece jen trošku mírnější hledisko," připustil Luboš Urban s tím, že Linharta měl z postu podhrotového hráče doplňovat na dvojici útočníku Richard Kalod. „To nám ale vůbec nefungovalo, a proto jsme někdy v půlce prvního poločasu přešli na dva útočníky," vysvětlil domácí kouč.

Hosté z Vlašimi hráli hodně důrazně, rukopis nového trenéra Petržely zřejmě byl znát. Domácí nechtěli zůstávat pozadu, a tak byl zápas dost vyhrocený. „Bylo tam až příliš osobních soubojů, a to dost nepříjemných. Hra byla neustále přerušovaná, pořád tam bylo nějaké ošetřování, což pochopitelně plynulosti taky nenahrálo," všiml si Urban.

Nejvíc na tvrdé souboje doplatil domácí Kalod, jenž dvakrát krátce po sobě byl po úderech do hlavy ošetřován a při druhém přerušení sudí Jílek raději první půli ukončil už ve 39. minutě, aby trošku horké hlavy vychladly, a druhou půli o sedm minut nastavil. A Kalod si dle klubového webu nějaký čas zřejmě odpočine.

V první půli Dynamo až na Fundův střelecký pokus zpoza vápna bránu Vlašimi neohrozilo, zatímco hosté trefili tyč a poté Křížek vychytal Suse, navíc míč po lobu A. Kučery přes vyběhnuvšího Křížka jen těsně minul odkrytou branku.

Druhá půle už byla ze strany Dynama lepší. „O přestávce jsme udělali nějaké změny a myslím, že ku prospěchu," podotkl Urban a kvitoval zlepšení ve středu hřiště. „Přišel Benát a taky mladý Hála opět potvrdil, že má své kvality. Prvních dvacet minut po poločase jsme byli fotbalovější, a ačkoli jsme stoprocentní šanci neměli, už to mělo nějakou tvář."

Potěšil ho i vedoucí gól. „Byl tam dobrý presink, soupeř zachyboval a Hála tu šanci proměnil. Bohužel pak klasický závěr, kdy jsme tam propadli na straně a na hráče, který pak hlavou dal gól, jsme se tam vykašlali," jen nevěřícně kroutil hlavou trenér Dynama. „Vlašim si sice remízu zasloužila, já ale s naší hrou spokojen být rozhodně nemohu."

Ve druhé půli šel za Křížka do branky Bárta, jenž tudíž je už třetím gólmanem, kterého Dynamo v zimě testuje. V týmu sice stále je i Daněk, údajně se ale potýká s blíže nespecifikovanými potížemi a klub tudíž na postu gólmana asi nechce nic riskovat. „Daněk má individuální tréninkový plán, a proto jsme zkoušeli Lešňovského a Rodingera a teď i Bártu, jenž sice přichází z Ostravy, avšak kmenově je hráčem Olomouc," přiblížil Urban základní fakta o možné posile do budějovické branky. „Ukázal velmi dobrou práci nohou, to se mi líbilo. Taky čtení hry z jeho strany je na výši. Má taky parametry, má sto devadesát pět centimetrů," vyzdvihl budějovický kouč a ujistil, že jak v úterý proti béčku Sparty, tak i v sobotu, kdy Dynamo na Složišti přivítá Karlovy Vary, dostane Bárta příležitost se ukázat. „Proti Spartě asi půjde na celý zápas," upřesnil.

Gólů jsme měli dát víc, tvrdil Petržela

Po sobotní remíze 1:1 s fotbalisty Dynama na Složišti odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy vlašimský trenér Vlastimil Petržela.

S remízou v Budějovicích jste jistě spokojen?

„Nejsem. měli jsme dát víc gólů, měli jsme spoustu vyložených šancí, ty se musí proměňovat. To je naše bolest, nedáváme góly. V poli to není špatné, finální fáze ale vázne. Máme bohužel jen jednoho útočníka, to nás trápí."

Na hřišti jednoho z aspirantů na postup jste byli zcela vyrovnaným soupeřem, to jistě těší.

„Šancí dát gól jsme měli určitě. Fotbal se hraje ve vápnech a tam jsme byli lepší než Budějovice. Bohužel ta kvalita provedení tam nebyla. Vzhledem k té naší neschopnosti ty akce zakončit však je remíza zasloužená."