Čas těžké zimní přípravy, přátelských zápasů a turnajových soubojů skončil – a je tu start jarních mistrovských odvet.

Jako první z fotbalových týmů našeho regionu do jarní části sezony vstoupí fotbalisté divizního FK Slavoj Český Krumlov, s jehož kormidelníkem Jiřím Svobodou jsme před startem rozebírali několik zásadních témat.

Dobrá zima

Českokrumlovští absolvovali, dle výsledků soudě, celkem povedenou zimní přípravu.

„Sice jsme neobhájili první místo na hlubockém turnaji, ale prohráli jsme tam jediný zápas s juniorkou Dynama.   Z dalších příprav se pak prohrálo ještě na Složišti s ligovým Dynamem a jednou v Písku s tamním béčkem, jinak jsme převážně vyhrávali a bylo to v pořádku," předesílá kouč Svoboda a jedním dechem pokračuje: „Pro nás je nejdůležitější, že se manšaftu  vyhýbala zranění a v přípravě jsme vyzkoušeli všech čtyřiadvacet hráčů ze širšího kádru. Jako velmi povedené musím hodnotit i soustředění v Černé. Myslím, že po fyzické stránce jsme na jaro připraveni velmi dobře. Uvidíme, jak nám to v odvetách bude klapat herně. Několikrát to skřípalo v koncovce, ale třeba naposledy v generálce s dorostem Dynama bylo i tady vidět velké zlepšení, za což jsem samozřejmě rád. Hodně se dařilo třeba Baboučkovi, snad mu to vydrží i do mistrovských zápasů," přeje si kormidelník zelenobílých.

Minimální změny

K jakému pohybu v kádru Slavoje došlo v zimním přípravném období?

„V první řadě musím říci, že jsem rád za to, že došlo jen k minimálním změnám. Ze širšího kádru odešel pouze Lukáš Matuš, který se vrátil do Frymburku.  Pro jaro pak nemůžeme počítat s Filipem Mertlem, který půjde na operaci s kolenem," vypočítává dílčí ztráty trenér Svoboda a k přírůstkům zelenobílých dodává: „Z béčka jsme do kádru zařadili Jiřího Cardu, který mě mile překvapil a ukázal, že jako útočník má něco do sebe. Při omezeném počtu našich ofenzivních hráčů by mohl být přínosem. To samé platí pro Pavla Svobodu, který k nám přichází na půlroční hostování.  Je to důrazný hráč a rychlostní typ, kterého sice ještě stále limituje výpadek  po operaci kotníku, ale když zlepší efektivitu v koncovce, tak i on zvýší konkurenci v našem útoku. A konečně je tu rovněž na půlroční hostování přicházející Dominik Kodras. To je mladý hráč s velkými předpoklady, u kterého se mi nejvíc líbí jeho přístup k tréninku a chuť na sobě neustále pracovat. Přišel do úplně nového týmu, trochu se takzvaně rozkoukával, ale třeba už naposledy v zápase s budějovickým dorostem ukázal velké zlepšení. Zkoušeli jsme ho i v obraně, kde to nebylo ono, ale na postu krajního záložníka nebo podhrotového hráče určitě najde uplatnění," vidí kouč perspektivu v jedné ze zimních posil Slavoje, která na podzim hájila barvy divizního jihočeského rivala z Roudného.

Přetěžký start

Českokrumlovští fotbalisté vstoupí do jarních bojů v áčkové skupině České divize tuto neděli – a hned na úvod čekají zelenobílé dvě přetěžké zkoušky. V prvním jarním kole totiž slavojáci zavítají na hřiště po podzimu prvního týmu tabulky, pražské Admiry. O týden později je pak čeká vystoupení na trávníku průběžně třetích Rokycan…

„Start je to hodně těžký a od začátku se bude pak odvíjet celé jaro. My ale určitě nejedeme ven s nějakou poraženeckou náladou, pokusíme se bodovat. Máme za sebou dobrou přípravu a tým je nažhavený," odhodlaně říká trenér a vzápětí pokračuje: „Jak jsem říkal, je dobré, že u nás došlo jen k minimálním změnám. Tento manšaft má za sebou další společný půlrok v divizi a je zase o něco zkušenější. Ale pozor! Podzim se nám povedl, ale stále ještě nemáme vyhráno! Před sezonou jsem tvrdil, že naší jasnou prioritou je záchrana,  a na tom se nic nemění. Druhý rok ve vyšší soutěži, podle staré fotbalové pravdy, bývá nejtěžší. Já ale pevně věřím, že to zvládneme a máme na to, abychom v divizi skončili do desátého místa. Potom můžeme být spokojeni," uzavírá první trenér krumlovského Slavoje Jiří Svoboda.

Kádr Slavoje

Po podzimu odešli: Lukáš Matuš (návrat do Frymburku).

V zimě přišli: Pavel Svoboda (hostování do konce sezony z Rožmitálu), Dominik Kodras (hostování do konce sezony z Tr. Svinů), Jiří Carda (zařazen do širšího kádru z béčka).

Současný kádr pro jaro 2013 – brankáři: Michal Trnka (ročník narození 1993), Jiří Šiller (1985), obránci: Martin Hrabík (1994), Michal Klivanda (1988), Michal Litvan (1989), Michal Pliška (1989), Martin Svoboda (1989), Jakub Wagner (1991), Jakub Zatloukal (1990), Karel Zatloukal (1992), záložníci: Michal Kroupa (1990), Václav Novák (1991), Jan Pintér (1985), Martin Sivák (1990), Jan Sláma (1994), Lukáš Vacek (1988), Martin Špát (1989), Dominik Kodras (1993), útočníci: Jiří Babouček (1991), Václav Beránek (1984), Rudolf Weinhard (1988), Pavel Svoboda (1988), Jiří Carda (1992).

Dlouhodobě zranění: Filip Mertl.