2. kolo ČP mužů: Sokol Kamenný Újezd – Slavoj Český Krumlov 3:3 (2:0), penalty 4:3

Tentokrát se štěstěna přivrátila na stranu nováčka I. A třídy z Kamenného Újezdu, který hostil na svém zrekonstruovaném hřišti účastníka KP v barvách českokrumlovského Slavoje.

Dvougólové manko

Krumlovští nastoupili oproti poslednímu mistrovskému zápasu s Roudným v pozměněné sestavě, kde chyběli zkušení Benc, Zatloukal nebo Boháč. Tyto změny byly na hostech znát a především v první polovině utkání byl na hřišti pouze jeden tým. Domácí se naopak do soupeře pustili s vervou a tlačili se do šancí. Již ve 4. minutě mohli zahrávat pokutový kop, ale rozhodčí si Wagnerovy ruky nevšiml.

Krumlovská kombinace bylo kostrbatá a často k ničemu nevedla. Až ve 25. minutě se dostal před domácího gólmana Sivák, pokusil se o lob, který však Otava bez problému kryl. Po půlhodině mohl skórovat Špát, ale jeho centr trefil pouze gólmana Otavu. Ve 33. minutě tak udeřili poprvé domácí. Po úniku z levé strany přišel centr do vápna, kde si krumlovský Klivanda krásnou rybičkou dal vlastní gól – 1:0.

Ve 42. minutě přidali domácí branku do šatny, když na dobře kopnutý roh nedokázali krumlovští obránci ani gólman Vokál zareagovat a zcela osamocený Svobodný hlavou zakončil na 2:0.

Otočili, nevyhráli

Do druhého poločasu oba týmy prostřídaly. To se pozitivně projevilo především na hře Slavoje, který domácí hráče dlouho vůbec nepustil za půlku. Přišla však nejprve přehlídka zahozených šancí Krumlova. Ve 49. minutě stál sám před bránou Vacek, ale neproměnil. Až v 55. minutě po hrubé chybě v obraně domácích skóroval Beránek na 2:1.

O minutu později srovnal stav na světelné tabuli další větřínský ostrostřelec. Po hodině hry měl Vacek na noze další gól, ale tentokrát trefil pouze prostor, kde stál domácí gólman. V 76. minutě to byl znovu Vacek, který se tentokrát ocitl už před prázdnou brankou, ale znovu zklamal. O čtyři minuty později už Beránek krásným lobem předčil Otavu a dostal Slavoj poprvé do vedení – 2:3.

Dále následovala série zahozených šancí z kopaček hráčů Krumlova, za což přišel trest v 89. minutě. Hosté nedokázali z vápna odvrátit jednoduchý balón, ke kterému se po sporném zákroku dostal Soukup a křížnou střelou nedal Vokálovi šanci – 3:3.

O vítězi tak musela rozhodnout penaltová loterie, kterou vyhráli domácí v poměru 4:3. Postup si vystřílel šťastnější tým, který ale především v prvním poločase šel štěstíčku více naproti a zaslouženě jde do dalších bojů.

Sestava Slavoje: Vokál – Kroupa, Svoboda, Klivanda, Wagner – Sivák, Vacek, Pliška, Špát – Beránek, Babouček, střídali: Koritar, Zimek.

Zklamaný kouč

Trenér krumlovského Slavoje Lubomír Pintér si po pohárovém nezdaru nebral servítky: „Poločas byl z naší strany doslova hrozný. Někteří hráči z kádru, kteří si myslí, že hrají málo, dostali šanci, ale naložili s ní prachbídně. Soupeře jsme podcenili, nechodili do soubojů, přístup byl celkově hodně špatný. A ta koncovka! Měli jsme možná dvacet gólovek, ale co naši hráči předváděli, to se jen tak nevidí.

Vacek šel sám nejméně čtyřikrát, Sivák netrefí z kroku prázdnou branku, Koritar pálí do tyče. Kdyby to nebylo k pláči, tak je to k smíchu. A co mě nejvíc zaráží, je fakt, že někteří naši hráči se i v zápase, kdy prakticky o nic nejde, bojí jít kopnout penaltu!“

David Vokál, Karel Vosika