„Zahrát si ligu je sen každého fotbalisty, a když na mě trenér Šilhavý ukázal, měl jsem obrovskou radost. Jen jsem si říkal, že musím udělat všechno pro to, aby to v lize nebyl poslední start,“ říkal Petráň tehdy v rozhovoru pro Deník jižní Čechy. Ligu si zahrál pak ještě i v Liberci, v nové sezoně ale do ligy naskočil až ke konci nedělního zápasu s Teplicemi (1:1).

Letošní sezonu jste začal na farmě ve Strakonicích, teď jste ale aspoň na poslední čtvrthodinu naskočil také v lize. Byl jste tomu rád?

Samozřejmě, že jsem měl radost. Každý start v lize se počítá. Jsem moc rád, že jsem dostal šanci a jen doufám, že těch šancí bude i víc.

Jaké pokyny jste od trenéra dostal?

Já se zrovna chystal jít rozběhat, když na mě trenér ukázal. Říkal mi, ať tam vlítnu a tu hru v prostředku hřiště ještě víc rozhýbu. A taky, abych neztrácel balony, protože získávat je zpátky stojí hodně sil. Snad to z mé strany tak špatné nebylo.

Na nějakou nervozitu či trému asi nebyl ani čas?

Přesně tak. Trému jsem vůbec neměl.

Ostatně debut v lize už jste si odbyl v minulé sezoně, ne?

Prvně jsem si v lize zahrál v předposledním kole proti Olomouci, kdy jsem šel na poslední půlhodinu. Myslím, že jsme tehdy vyhráli 1:0. Týden nato v Liberci už jsem dokonce byl v základu.

Takže už jste vlastně ostřílený ligový mazák?

Tak to tedy rozhodně ne. Ještě se mám pořád co učit.

S jakými pocity jste šel teď na hřiště? Prohrávali jste 0:1, to nebyla zrovna optimální situace…

To je pravda, ale na druhou stranu jsme v té době už měli více ze hry, protože po tom nepříliš vydařeném prvním poločase kluci určitě chytili druhý dech. I mně se tudíž hrálo už líp.

Vy jste šel do hry za stavu 0:1, takže jste svůj minizápas vyhrál 1:0…

To je skvělé, pro nás ale je hlavně dobré, že jsme nakonec dali ten gól a uhráli alespoň bod.

Nicméně dva body jste doma ztratili, a to pro vás ve vaší současné situaci v tabulce moc dobré není.

Jistě, že je to nepříjemné a mrzí nás to. Doma se má vyhrávat. Teplice ale tady hrály hodně dobře a byly kvalitním soupeřem, takže i ten bod může mít cenu.

Do hry jste šel za Otepku, jenž v Dynamu zahrává většinu standardek. Vy jste ke konci měli trestný kop kousek za vápnem, a když už jste střídal Otepku, nechtěl jste ho nahradit i při tom trestňáku? U míče jste byl, ale Sandro vás odtlačil…

Co se dá dělat, Sandro má svoji hlavu. Já moc německy neumím, tak jsem mu to nemohl vysvětlit… Radši jsem to nechal na těch starších.

Vy jste na začátku sezony chodil hrát za strakonickou farmu. Je velký rozdíl mezi divizí a první ligou?

Pochopitelně, že rozdíl tam je. V lize je všechno daleko rychlejší, hráči jsou na tom líp technicky a mají i daleko víc zkušeností. Divize a liga jsou od sebe tři třídy, to je určitě znát.

V kádru prvoligového mužstva ale jste, takže i tréninky máte s kluky z áčka?

S A–týmem normálně trénuju, když mě ale trenér pošle hrát do Strakonic, tak většinou v pátek na předzápasové tréninky jezdím tam.

Těšíte se, že byste mohl v lize dostávat šanci častěji?

Doufám, že ano. Jsem ještě mladý hráč. Musím se ještě pořádně otrkat a na každém tréninku se rvát.