Třináctikolový seriál měl tentokrát už dlouho nebývalý vyrovnaný průběh a také dramatické rozuzlení, vždyť všichni tři medailisté se poskládali v rozmezí pouhých tří bodů. „Nám se v úvodu víc dařilo v soutěži týmů, kde jsme byli chvíli první, ale pak jsme padali. V jednotlivcích to bylo naopak,“ připomněl podzimní král Václav Bláhovec z Nové Vsi, kterého na trůn vyneslo až úplně poslední dějství.

Derniéra se naopak nepovedla Jiřímu Štikovi, jenž rovněž ve finiši útočil na zlato. „Normálně si dělám statistiky, sleduji výsledky týmů několik kol dozadu, ale zápas krumlovského dorostu proti Vodňanům jsem si nenašel a střelil to od boku. Prošustroval jsem nejlehčí tip a ty body mi chyběly,“ usmívala se kaplická fotbalová ikona, která si ze setkání odnesla voucher na předplatné některého z titulů našeho vydavatelství.

Svou troškou do mlýna přispěl i kapitán vítězného kájovského kvarteta ze soutěže týmů Jiří Adamovič, jenž sice v jednotlivcích zůstal pod stupni pátý, na setkání však zastupoval nakonec stříbrnou Hanu Adamovičovou a převzal knihu o českých fotbalových legendách.

„Mě zradil pro změnu zápas krumlovského béčka v okresním přeboru. Nepodíval jsem se, že to hrají až v neděli, slavojáci nasadili proti Malontům pendly a poprvé v sezoně vyhráli…“ poukázal náš věrný soutěžící, který tipovačku hraje od samého začátku.

Podzimní vítěz poté převzal kartu na odběr sudu piva Gambrinus. „Pivečko se určitě hodí. Asi uděláme doma grilovačku,“ těší se Václav Bláhovec.