Stejně jako na podzim vyšli ze zápasu nováčků I. B vítězně Větřínští, kteří si polepšili na deváté místo. Chvalšinští naopak po druhé jarní prohře klesli až na poslední příčku.

Chvalšiny – Větřní 1:2 (1:1)

Důležitost duelu na kvalitě nepřidala, přesto aktivněji začali hosté a už v úvodu vyzkoušel brankáře Kothánka tvrdou střelou Rychtář. Domácí toho dopředu příliš nepředvedli, ale po půlhodině mohli z ničeho nic udeřit. Po rohu a přetaženém centru pálil zblízka zcela volný Holas, z voleje ale přestřelil. Ve 37. minutě už měli domácí větší štěstí. Ze strany prudce centroval M. Postl a větřínský obránce Sirotka usměrnil balon pod břevno vlastní branky – 1:0.

Jenomže radost vydržela domácím jen dvě minuty, když po akci agilního Homera se zpoza vápna po zemi přesně k tyči trefil Sikuta na 1:1.

Ve druhé půli se pak derby nečekaně změnilo v jednostrannou záležitost. V hlavní roli byli hosté a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Sólo Homera ještě Kothánek zneškodnil, ale na nájezd Hlásenského a střelu od tyče ze 70. minuty už nestačil – 1:2.

Střelec branky šel z půlky sám ještě jednou, udělal kličku gólmanovi, ale pak netrefil prázdnou branku. V závěru ještě Homer orazítkoval z přímého kopu spojnici a z dalšího nájezdu neuspěl Rychtář. Pro Chvalšiny je tak prohra o jeden jediný gól ještě hodně milosrdná, protože Větřínští měli šancí na několik zápasů.

Sestavy – Chvalšiny: Kothánek – Lamač (86. Dub), Holas, Kamenský, R. Čarek – Tancer, M. Postl, Sluka, P. Postl – Podskalský (60. Hundsnurscher), Kopřiva (46. Hynšt), Větřní: Fleischmann – Moravčík, Sirotka (89. Jílek), T. Weinhard, Žilavý – Sikuta, J. Šustr, Homer, Dušek – Rychtář, Hlásenský.

Trenér Zdeněk Čarek (Chvalšiny): „Tak se o záchranu nehraje! Po celkem solidní první půli jsme ve druhém poločase úplně odpadli. Nebyli jsme schopni si přihrát, utápěli se v individuálních akcích a nevystřelili jsme na branku. Všichni jen spoléhali na obranu a gólmana, a tak to prostě nejde. Jediný, kdo zaslouží absolutorium, byl brankář Kothánek, který nás zachránil od debaklu. Už jsme si to vyříkali a doufám, že příště proti Mladému, kdy budeme doma hrát zase o šest bodů, bude přístup hráčů úplně jiný.“

Trenér Zdeněk Podhola (Větřní): „Naše výhra měla být určitě vyšší, ale výsledek pochopitelně bereme všemi deseti. V naší situaci jsou tři body hodně důležité, protože vyhrála i Horní Planá a boduje i Kaplice. Ve Chvalšinách jsme předvedli dobrý zodpovědný výkon, za který chválím celý tým. Vyzdvihnout ale zaslouží Homer s Hlásenským v útoku, ve středu pole vyčníval Sikuta.“