Papírové předpoklady tak jasně hovořily pro domácí, navíc se hostující trenéři museli obejít bez několika stabilních hráček základní sestavy.

Holoubkov – Kaplice 3:0 (0:0)

Hostující hráčky vstoupily do velké ligové premiéry nebojácně a v první půli mohly i několikrát skórovat. Kapitánka Spartaku Pavla Křivová dokonce dvakrát domácí gólmanku překonala, ale tu jednou zastoupilo břevno a tyč její branky. Půle tak skončila bez branek.

Domácím se pak podařilo už minutu po obrátce otevřít skóre a dalšími dvěma brankami v posledních deseti minutách favorit pečetil výhru. Kaplické hráčky si dokázaly vytvořit řadu dobrých šancí, ale v koncovce se neprosadily, a tak ze západu Čech odjely s prázdnou. Přesto si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost.

Kaplické trenéry však mrzí přístup některých hráček, zvláště pak Petry Čechové, která, ač hlasovala pro postup do 3. ligy, tak je nyní na odchodu do druholigové Jihlavy a ke svému rozlučkovému utkání se bez omluvy nedostavila. I bez ní však budou „Kapličandy“ bojovat v neděli o první body v úvodním domácím zápase s Mořinou.

Sestava Kaplice: Petržalová – V. Jedličková (86. Urazilová), Tošilová, Doubravová, Křivová, Vocedálková, H. Tomášová, L. Tomášová, Kováříková, K. Jedličková, Vaňková.

Libor Granec