Fotbalisté českokrumlovského Slavoje se na úvod sezony po dvou výhrách dokonce vyhřívali na čele áčkové divizní tabulky, ale pak po sérii čtyř porážek v řadě klesli až téměř na její dno. V sobotu před polednem tak průběžně patnácté slavojáky čeká na domácím trávníku zápas pravdy, neboť do podzámčí zavítá rovněž šestibodový a jen o skóre čtrnáctý nováček v barvách Petřína Plzeň.

„Hlavně musíme dávat góly, protože šance si v každém zápase vytvoříme. Už je to třeba zlomit,“ apeluje krumlovský kormidelník Václav Domin, jenž kromě dlouhodobých marodů (Musil, Tůma) by měl mít k dipozici všechny hráče i jednu staronovou posilu. „Z minulého zápasu na Doubravce byl pokopaný brankář Hňup, v týdnu Babku s Klivandou trochu trápila nějaká menší viróza, ale všichni by měli být. Z cest po světě se nám ale před týdnem vrátil Michal Kroupa, už s námi trénoval a půjde na lavičku,“ těší trenéra rozšíření divizního zelenobílého kádru.

V druhé nejvyšší oblastní soutěži – I.A třídě – absolvují oba zástupci regionu šestá podzimní utkání před svými fandy a pro odskočení ze dna áčkové tabulky potřebují v sobotních vystoupeních bodovat. Větřínské v duelu s průběžně druhým strakonickým Juniorem ani Velešínské v zápase s osmými Vodňanami ovšem rozhodně nečeká nic lehkého.

Ze šestice okresních týmů účinkujících v oblastní I.B třídě hrají v šestém dějství doma jen dva. Zlatokorunský nováček, který si pohoršil na deváté místo, se v sobotu před svými fandy utká se sedmými a bodově vyrovnanými Ledenicemi.

Nedělní program přináší další okresní derby v podobě souboje v tabulce desátého FK Nová Ves / Brloh a osmého Frymburku.

Z nabídky pátého kola okresního přeboru vyberme sobotní vystoupení lídra z Dolního Dvořiště na hřišti páté Křemže či lipenské derby mezi čtvrtou Horní Planou a šestým nováčkem z Lipna. Ostrostřelci z Vyššího Brodu po dvou předchozích desítkách budou hájit post nejproduktivnějšího týmu přeboru v domácím zápase s předposledním a dosud nulovým Přídolím.