„První gól Tonda dal po akci Honzy Šimáka, jenž na sebe navázal tři hráče, obešel je a krásně Tondu ve vápně našel. A druhý gól padl díky tomu, že jsme dobře napadali, měli výborný presink a zdravou agresivitu," pochválil trenér Roman Nádvorník po zápase právě Presla, jenž před druhým gólem míč sebral váhajícímu Bestovi.

Dal jste dva góly, navíc v rozmezí pár vteřin. Těší vás to?

Je to příprava, ale i v ní se góly počítají a já jsem rád za každý gól, který dám. Ale na druhou stranu, pořád je to jen příprava. Důležitější budou až mistráky.

Jak jste své trefy viděl? Za první gól určitě poděkujete Honzovi Šimákovi…

Samozřejmě, Honza tam obehrál nějakých pět hráčů a připravil mi to perfektně na vápno. Já už to jen prostřelil.

Za pomoci teče, že?

Teč byla, myslím si ale, že i kdyby tam teč nebyla, stejně by to byl gól. Ta teč tu ránu jen trošku zpomalila, do brány to ale zřejmě šlo.

Druhý gól i dle slov trenéra Nádvorníka padl díky důslednému forčekinku, do kterého jste dal vskutku hodně důrazu…

Teď se musím přiznat, že trošku to asi bylo s faulem, že tam byl malinko šlapák na Pavla Bestu, ale rozhodčí to nechával, pískal tak celý zápas. Poslat míč do brány už pak bylo snadné, byl to jednoduchý gól.

Dal jste do toho souboje s Bestou tolik důrazu, že jste se při tom i zranil, ne? Hned poté jste se totiž hlásil o střídání.

Celý týden jsme trénovali hodně náročně a já krátce před tím gólem měl jeden hodně dlouhý sprint a trošku jsem si natáhl sval. Myslím si ale, že to nebude nic vážného.

Sehráli jste dobrý zápas s dobrým výsledkem. Se Žižkovem 3:0, to se počítá…

Výsledek je hodně dobrý, nijak bych to ale nepřeceňoval. Žižkov tady má hodně nových hráčů. My jsme ale za každé vítězství rádi. I v přípravě.

I vy jste dorazili na Hlubokou s řadou nových hráčů. Zase je před vámi boj o místo v kádru.

Tak to před sezonou je pokaždé. Máme tu hodně nových kluků, trenér ale jistě vybere na první kolo tu nejlepší jedenáctku.

A vy v tom prvním kole hrajete v Budějovicích. Těšíte se?

Je to derby. Velké derby. Vyhrát budou chtít oba týmy a já doufám, že ten zápas zvládneme.

Pro vás může být výhodou, že hrajete venku. Jak se říká, nebudete mít co ztratit.

Budějovice budou doma a určitě budou favoritem. My se ale budeme snažit překvapit a uhrát tam co nejlepší výsledek.

Pan Smrž se dal slyšet, že byste měli hrát v horní polovině tabulky. Za cíl dal páté až osmé místo. To berete?

Druhá liga je těžká soutěž, my se ale budeme snažit hrát co nejvýš.

Fotbalisté Táborska v pátek s mladíky Jihlavy

Na závěr týdenního soustředění v Písku se fotbalisté druholigového Táborska v pátek od 14 hod. v areálu FC Písek střetnou s juniory prvoligové Jihlavy.

Na soustředění do Písku se svěřenci trenéra Romana Nádvorníka přesunuli rovnou ze sobotního turnaje z Hluboké, kde v úvodním utkání se Žižkovem potěšili kvalitním výkonem. „Po prvních deseti minutách, kdy byl Žižkov aktivnější, jsme se dostali do tempa, už v první půli hru dorovnali a měli i šance. A ve druhé půli jsme, myslím si, byli jasně lepším mužstvem a potvrdili to i třemi góly. Já osobně jsem rád, že i v té zátěži, kterou hráči teď mají, předvedli takový výkon," chválil mužstvo Nádvorník.

Juniorka Jihlavy přijede do Písku s omlazeným kádrem, který je v přípravě od pondělí. Je v něm řada nadějných hráčů a třeba Jindřich Kučera zaujal velmi dobrým výkonem v dresu áčka Jihlavy na turnaji v Žirovnici.