V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů Českokrumlovského deníku.

V mistrovské sezoně 2014/15 je naším staronovým glosátorem zkušený frymburský fotbalista Václav Tomka. Dnes nám dvaačtyřicetiletý matador k zápasům z programu šestého podzimního tipovacího kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Zličín (divize): „Zličín v šestém kole získal pouze bod, když po domácí remíze se Sušicí prohrál na penalty a je s devíti body na kontě devátý. Oproti tomu Slavoj vyválčil cenné tři body na umělce Aritmy Praha a posunul se s jedenácti bodíky na průběžné sedmé místo. Tentokrát přijede do Krumlova další pražský celek, který koučuje známý český internacionál Jirka Němec. Krumlov je pod taktovkou kapitána Vaška Beránka na vítězné vlně, když dvakrát za sebou bral všechny tři body. Skvělou formu v brance předvádí mladý Štefan Beránek, který dle mého soudu vychytá třetí čisté konto v řadě. A kdyby trenér zelenobílých Bohoušek Svoboda pustil tentokrát na hřiště Honzíka Peťuleho o něco dřív, než před týdnem, tak Slavoj zopakuje stejný příděl, který dostala před čtrnácti dny v derby Čížová – 3:0!"

Nová Ves/Brloh – Větřní (I.A třída): „Nová Ves si minule napravila reputaci po domácí porážce s Hradcem a vezla po brankách Milana Ďurici a Marka Wohlgemutha cenné tři body z Chýnova. Větříňáci měli kvůli podmáčenému pažitu zápas s budějovickou Lokotkou odložený (pozn. red. – dohrávka v pátek 26. září) a zůstali na čtyřech bodech. V neděli to tedy bude zajímavý prestižní derby souboj dvou téměř sousedů v tabulce. Mrzí mě, že se zranil Jirka Anderle starší, nad jehož startem visí otazník (ale ten tam visí skoro vždycky…). To hraje Větřínským trochu do karet. I tak ale tentokrát víc věřím zkušenějším svěřencům Karla Švarce, kteří na svém malém trávníku Větřní porazí."

Malonty – Č. Krumlov B (I.B třída): „Jak Krumlov s Planou, tak i Malonty v Dřítni budou své zápasy, které byly na programu v minulém kole, kvůli neregulérním podmínkám teprve dohrávat. Zelenobílí mají po čtyřech odehraných kolech na kontě samé remízy. Hraničáři zatím ještě nepoznali jak chutná radost ze zisku v první třídě, mají v tabulce zapsány čtyři porážky a na první bodík stále čekají. A nedočkají se s velkou pravděpodobností ani tentokrát. Krumlovský trenér Jarda Štich má k dispozici nadupaný kádr, který žádné překvapení na půdě nezkušeného nováčka nepřipustí. Velké malontské hřiště bude kopačkám z okresního města vyhovovat a vyhrají tam rozdílem třídy."

V. Brod – Kájov (OP): „Zajímavý souboj Vyššího Brodu, který po loňské nepodařené sezoně po dlouhých letech v I.B sestoupil do okresního přeboru, s několikanásobným okresním šampionen z Kájova. Dynamáci i sokolíci brali v minulém kole po třech bodech, když Vyšák přivezl výhru 4:3 za přestřelku z trávníku Velešína a Kájov doma těsně porazil ambiciozní Zlatou Korunu 2:1. Kájov je po čtvrtém kole bez ztráty bodu a již tradičně vévodí okresní tabulce, Brod je se šesti body zatím pátý. Dynamo ovšem nabralo ve Velešíně sebevědomí a Kájov by mohl tentokrát poprvé v sezoně body ztratit. Záleží na tom, jakou má fazónu můj vyšebrodský oblíbenec Víťa Syrovátka, kterému, ač je můj ročník, to stále za Brod parádně kope. Pokud je v laufu, tak Kájov přijde o dva body!"

Černá – Frymburk B (OP): „Jsem to říkal, kdyby nemělo Dvořiště schopného manažera a neudělalo by z rakouského Leopoldschlagu superkanonýra Pavel Pechu, který si hned v prvním zápase připsal další dva zářezy za svůj rodný Dolňák, tak by tam Černá vyhrála. Takhle to minule byla plichta 2:2. Béčko Frymburku doma dotahovalo dvougólový náskok Chvalšin a po trefách dvou Honzů, veterána Salzera a superveterána Ribára, to taktéž dotáhlo na konečných 2:2. Musím ale podotknout, že jim skvěle zamával pomezní a nebýt jeho, Bůh ví, jak by to dopadlo! (Pavlu Slukovi se tímto ještě jednou omlouvám za ten zastavený brejk…). Černá je v tomto zápase jasným favoritem a na jejím hřišti frymburská „benfika" může pouze překvapit. Já tentokrát opět nebudu, tak jsem zvědav, jakého jiného rychlíka nasadí trenér Sáček na domácího sprintera Karla Vrbu."

Přídolí B – Větřní B (OS): „Ve Větřní to prostě všechno klape, jako za továrníka Spira před lety v místní papírně. A ač béčko o víkendu svůj zápas nehrálo a má tudíž o utkání méně, přesto vévodí tabulce soutěže s devíti body. Oproti němu kluci z Přídolí tabulku na opačném konci s nula body a průměrem 5,25 obdržených branek na zápas uzavírají. Nic jiného než dvojku v tomhle zápase tipovat nejde. Větřní si upevní postavení na čele tabulky a udělá další krok k plánovanému a kýženému postupu."