V partii starších mezi krumlovským Slavojem a kaplickým Spartakem se utkal sedmý tým tabulky se třetím. Na podzim ve vzájemném duelu zvítězili v domácím prostředí Kapličtí přesvědčivě 6:0.

V odvetě se navíc do sestavy hostů vrátila v předchozím kole dovolenkující čtveřice hráčů. Kaplický trenér Hájek měl tak k dispozici prakticky kompletní kádr.

Český Krumlov – Kaplice 0:5 (0:1)

V prvním poločase byli lepším týmem Krumlovští, kteří si dokázali vypracovat i více brankových příležitostí než spartakovci, ale v koncovce buď ztroskotali na brankáři Kostelném, nebo mířili mimo jeho svatyni.

Starší žáci Spartaku pak neproduktivitu soupeře ztrestali ve 25. minutě, kdy domácího gólmana Postla překonal nejlepší střelec hostů v sezoně Patrik Muška – 0:1.

Do kabin šli tedy s jednobrankovým náskokem Kapličtí a domácí mohli žehrat jen na svou chabou koncovku.

Poločasová přestávka pak přišla hostujícímu trenéru Hájkovi vhod. Jeho slova si vzali hráči Spartaku k srdci, po změně stran zlepšili hru a navíc během deseti minut třemi přesnými zásahy rozhodli o svém vítězství.

Už po třech minutách hry po změně stran navýšil vedení hostů Vít Beránek – 0:2.

O pár minut později se do střelecké listiny zapsal i Martin Koubek – a Spartak rázem vedl rozdílem tří branek.

Kapličtí v těchto chvílích zápasu jasně dominovali a gólově úrodnou desetiminutovku navíc podtrhl dalším gólem Jan Řídel – 0:4.

Bylo rozhodnuto a v 56. minutě pak navíc spartakovci pátou přesnou trefou uzavřeli skóre na konečných 0:5. Autorem posledního gólu sezony byl Jan Řídel.

Starší žáci kaplického Spartaku v nováčkovské sezoně v krajském přeboru obsadili třetí místo, a to je výborný počin mladíků z Kaplice.

Fakta – branky: 45. a 56. Řídel, 25. Muška, 38. Beránek, 42. Koubek, bez karet, rozhodčí Svora, 50 diváků.

Sestavy – Č. Krumlov: Postl – Kubát, Galko, Dobeš, Š. Šindelář, Trapl, Lach, Fousek, Kastenmajer, Matějček, T. Šindelář, střídali: Baláž, Turchetta, Temiak, Grénar, Kaplice: Kostelný – O. Říha, S. Románek, Mokoš, Gahír, Koubek, Pecha, Jak. Malák, Beránek, Řídel, Muška, střídali: Linhart, Dvořák, Dreiling, J. Kaňka.