Česká divize: Jedenácté podzimní pokračování nejnižší republikové soutěže nabízí ve svém programu velký šlágr v podobě jihočeského derby mezi krumlovským Slavojem a béčkem druholigového Táborska.

Atraktivitu této partie ještě zvyšuje fakt, že se utkají třetí tým tabulky s lídrem průběžného pořadí. Slavojáky zdobí skvostná série šesti vyhraných zápasů v řadě, která je vynesla až na bednu. Pět duelů s nulou jim potom dává nálepku nejlépe bránícího týmu skupiny (9 inkasovaných branek). Zelenobílé ovšem čeká souboj s nejproduktivnějším útokem áčkové divizní skupiny, který v deseti zápasech nastřílel už 36 gólů.

„Táborsko předvádí otevřený útočný fotbal se systémem 4 – 3 – 3, který už dnes hraje málokdo. Vzadu ale hraje často na riziko, což by mohla být šance pro naše ve formě se nacházející útočníky a další ofenzivní hráče," nabízí recept krumlovský kouč Jiří Svoboda, kterého těší i vyprazdňující se marodka: „Nemocní se dali dohromady a jsme komplet. Menší potíže s kolenem trápily v týdnu Pavla Svobodu, ale i on by měl být v pořádku a připraven nastoupit," kvituje trenér.

My dodejme, že Českokrumlovští mají s rezervou Táborska z minulé sezony nevyřízené účty, když oba vzájemné zápasy těsně a navíc smolně prohráli. Na podzim doma zelenobílí padli nejtěsnějším výsledkem 0:1, o který se nešťastným vlastencem „postaral" obránce Kroupa. V jarní odvetě na půdě Táborska pak slavojáci v půli po dvou brankách Baboučka vedli už 2:0, ale po drtivém finiši soupeře v posledních dvaceti minutách a obratu na 3:2 odjeli s prázdnou.

„Máme co vracet. Navíc hraje třetí s prvním, což je tou nejlepší pozvánkou," láká diváky do ochozů trenér Jiří Svoboda.

Krajský přebor: V nejvyšší oblastní soutěži si zatím velice dobře vede nováček z Kaplice, kterému po první třetině patří v průběžné tabulce lichotivá pátá příčka se ziskem pěkných sedmnácti bodů. Dnes ovšem spartakovce čeká na obhájení pozic velmi tvrdý oříšek při utkání na trávníku průběžně druhého Oseku, který dosud uhrál ještě o čtyři body více. Kapličtí ovšem nemají co ztratit a mohou na půdě favorita jen překvapit.

I. A třída: V béčkové skupině druhé nejvyšší oblastní soutěže je na tom lépe nováček z Větřní, jenž i přes minulou domácí prohru se Čtyřmi Dvory drží pozice v její horní polovině, a to na šestém místě. Dnes dopoledne Větřínské čeká důležitý zápas na trávníku dvanáctých Borovan.

Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh po debaklu v Roudném klesli až na úplné dno pořadí. S cílem bodovat a opustit poslední čtrnáctou příčku nastoupí náš tým zítra před svými fandy proti aktuálně osmé budějovické Slávii.

I. B třída: Jubilejní – desáté – podzimní dějství nejnižší krajské soutěže přináší další dvě derby okresních rivalů. K tomu prvnímu nastoupí dnes pod Kletí desátá Křemže proti devátému Frymburku. V minulé sezoně vytěžili více ze vzájemných soubojů Frymburští, když na podzim se u Lipna po výsledku 1:1 body dělily a v jarní odvetě vyhrála Šumava venku těsně 1:0.

Druhý prestižní souboj se bude hrát zítra v kaplici, kde v souboji ze spodku pořadí vyzve dvanácté béčko domácího Spartaku třináctou hornoplánskou Smrčinu. Ta v minulém ročníku po venkovní remíze 2:2 vyhrála domácí odvetu jasně 7:1, ale tentokrát papírové předpoklady hovoří spíše pro kaplický Spartak.

Atraktivní fotbal slibuje dnešní duel čtvrtého Velešína s lídrem z Trhových Svinů, který má výkop už v poledne.

Okresní přebor: Tahákem devátého kola je dnešní vystoupení lídra z Černé na hřišti šesté a doma vždy nebezpečné Zlaté Koruny.