Kaplice / V. Brod – K. Újezd / Velešín 7:0 (1:0)

Domácí byli favority a od počátku také měli míč častěji na kopačkách. Už ve 2. minutě Pál vyslal do samostatného nájezdu Lašáka, gólman Kolařík však hostující tým podržel a zasáhl reflexivně nohou.

Jinak se však v dalším průběhu první půle spartakovci moc nepotykali s finální přihrávkou, a tak se spíše dostávali ke střelám zpoza velkého vápna. V 17. minutě Lašák přiťukl balón Pálovi, jenž mířil těsně nad branku soupeře. Ve 25. minutě střílel zpoza vápna mimo i Lašák. Stejný hráč si po půlhodině hry vyměnil míč s Hosenseidlem, střílel po zemi, Kolařík byl pozorný a čisté konto v pohodě uhájil. Vzápětí po průniku krajního obránce Zaymla mohl otevřít skóre Tvaroh, i jemu byla však svatyně soupeře malá, když poslal balón nad břevno.

Domácí se vedoucí branky přece jenom dočkali. V 37. minutě nejprve sice ještě Pál neprostřelil brankáře Kolaříka, akce však pokračovala, Blažek našel za vápnem Václava Aibla a jemně tečovaná střela po zemi zapadla přesně k levé tyči – 1:0.

Gólman hostů Patrik Kolařík si poměrně dost zachytal. V závěru poločasu zneškodnil střelecké pokusy Hosenseidla a o chvíli později i Lašáka.

Ve druhém poločase byl zápas ještě více v režii domácích dorostenců. Ti zpřesnili kombinaci, a to především ve finální fázi, což přineslo kýžené ovoce v podobě gólů, i když první dvě gólovky zůstaly ještě nevyužity. Po spolupráci Lašáka s Pálem střílel v gólové pozici Tvaroh, bohužel jen do míst, kde byl gólman Kolařík. V 52. minutě měl gól na kopačce Pál, vyběhnutého Kolaříka sice překonal, radost z gólu mu však zmařil jeden z bránících soupeřů.

O chvíli později už to o dva bylo. Jaroslav Dostál si na pravé straně narazil míč s Poláčkem a střelou na bližší tyč překonal Kolaříka – 2:0.

V 61. minutě podstupoval na hranici velkého vápna souboj Pál, obránci míč odrazili k Danielu Poláčkovi, který jej tvrdou ranou poslal nechytatelně do sítě – 3:0.

V polovině druhého poločasu už to bylo o čtyři, když se po Aiblově přiťuknutí střelou po zemi k tyči prosadil Jan Blažek – 4:0.

Domácí byli i ve zbývajících minutách střetnutí při chuti. Čtvrthodinu před koncem po akci Hosenseidla s Blažkem zacílil přesně Jakub Vaniš a Kolařík byl bez šance – 5:0.

V úplném závěru domácí zasloužené vítězství ještě dvěma góly zvýraznili. Pál prostrčil míč mezi obránci na nabíhajícího Jakuba Vaniše, a ten sám před gólmanem nezaváhal – 6:0.

Prakticky po rozehrávce Vaniš tentokráte přihrával a přesnou mušku měl v koncovce David Gušl – 7:0.

Podzimní část zakončí společný tým Kaplice a Vyššího Brodu první listopadovou neděli na trávníku v Trhových Svinech.

Fakta – branky: 75. a 87. Vaniš, 37. Aibl, 54. Dostál, 61. Poláček, 67. Blažek, 88. Gušl, bez karet, rozhodčí Macko, 25 diváků.

Sestava Kaplice / V. Brod: Šesták – Dostál, Lhotský, Aibl, Zayml, Poláček, Tvaroh, Pál, Blažek, Gušl, Lašák, střídali: Blažka, Hosenseidl, Vaniš.