Staronovým účastníkem nejnižší krajské soutěže budou ve skupině B fotbalisté FC Vltava, kteří po nepřihlášení přeborníka z Kájova bez váhání kývli na posun výše. Zbývajícím naším zástupcem je v minulé sezoně osmé vyšebrodské Dynamo. Los si pak s oběma velkými rivaly zpod Čertových proudů zašpásoval a nadělil jim vzájemný prestižní duel hned v prvním kole.

Trenérům jsme pokládali shodné okruhy dotazů:

1/ K jakému pohybu došlo ve vašem kádru oproti minulé sezoně?

2/ Jste spokojen s letní přípravou, co jste odehráli a s jakými výsledky?

3/ S jakým cílem jdete do nové mistrovské sezony?

FC Vltava

Na lavičku nováčka před touto sezonou usedl šestačtyřicetiletý Bronislav Bäuml, který v Loučovicích už dříve působil v roli hráče a pamatuje i poslední vzájemné derby s Dynamem. Vyšebrodský matador nám před pikantním startem nové sezony řekl:

1/ „Změna v kádru Vltavy prakticky žádná nenastala, takže budeme hrát s tím, co máme k dispozici. Potřebovali bychom ale doplnit po jednom hráči do každé řady, aby se zvýšila konkurence a kluci na sobě víc zamakali. Ještě je něco v hledáčku, tak uvidím, zda se to povede dotáhnout do zdárného konce."

2/ „Sehráli jsme tři kvalitní přípravy. Bohužel, nedohrál se zápas v Křemži (pozn. – 2:2), který měl úroveň. Doma jsme potom vyhráli nad Chvalšinami 6:4, kdy jsme předvedli lepší fyzickou připravenost a dokázali výsledek ve druhé půli otočit. Generálkou byl doma zápas s krumlovským béčkem, který jsme prohráli 1:3, ale soupeř rozhodl dvěma góly v úplném závěru. To nám ukázalo, kde nás nejvíc tlačí bota."

3/ „Chceme hlavně hrát dobrý fotbal, kterým zase přitáhneme na loučovický stadion diváky. A pochopitelně bychom nechtěli mít starosti ze záchranou, což ovšem říká každý nováček. A první zápas? Poslední vzájemný souboj jsem ještě absolvoval jako hráč Vltavy a nemám na něj dobré vzpomínky. I tentokrát bude platit, že Dynamo má zkušenější tým, který je v I. B třídě zabydlený a ostřílený. Bude to pro nás těžký začátek, ale každopádně hrajeme doma a nebudeme chtít prohrát. Těší mně, že všichni hráči z kádru jsou zdravotně v pořádku, a tak vlastně poprvé bychom měli být úplně kompletní."

Dynamo Vyšší Brod

Tradičně ofenzivně naladěný tým vyšebrodského Dynama povede i v nadcházející sezoně ostřílený kormidelník Jaroslav Jirkal, jenž nám odpovídal takto:

1/ „Důležité je, že z našeho kádru prakticky nikdo před novou sezonou neodešel. Naopak, máme tu několik příchodů. Domů se vrátili Vladimír Marek, který se neprosadil v Kaplici, a Lukáš Rapčan z Rakouska. Návratem této dvojice by se měla ještě zvýšit naše úderná útočná síla. A z dorostu budeme stále více zapojovat mladíky Bartoně, Syrovátku a Bäumla. Hlavně prvně dva jmenovaní už za muže něco odehráli, ale teď by měli svoje výkony ještě více stabilizovat. Nadále tedy chceme u nás stavět na vlastních odchovancích. Kostru týmu ale stále budou tvořit zkušení hráči jako Bartoň, Víťa Syrovátka nebo Filip."

2/ „Odehráli jsme v přípravě tři zápasy. Všechny jsme sice prohráli, ale to není až tak podstatné. Bylo to s krumlovským dorostem 1:3, áčkem Kaplice 2:7 a naposledy minulý týden doma s kaplickým béčkem 2:3. V generálce už naše hra vypadala celkem solidně. Těší mně, že tentokrát to bylo u nás lepší s účastí na trénincích, které zajímavě připravoval a vedl Honza Straka."

3/ „Jsme ve skupině, kde polovinu soupeřů vůbec neznáme. Chtěli bychom ovšem zopakovat umístění kolem osmého místa, případně o něco výše. A začátek v Loučovicích? Myslím, že máme lepší kádr než Vltava, což bychom měli v tomto tradičně vyhecovaném derby dokázat."