Deset minut před koncem vedla Opava 2:0, takže remízu 2:2 asi berete. Je to tak?

Určitě. Když prohráváte tak krátce před koncem o dva góly, a přesto ještě vezete aspoň bod, to potěší. Hlavně ale je třeba říct, že za výkon, který jsme v Opavě předvedli a který byl velice dobrý, bychom si prohrát nezasloužili. Odcházet s prázdnou by bylo hodně nespravedlivé. Bod není špatný, při lepším řešení finálních situací jsme ale mohli mít všechny tři.

Jen Milan Jurdík předtím, než dal gól na 2:1, prý měl dvě veliké příležitosti. A to mu ještě jeden gól pro ofsajd rozhodčí neuznali.

Jak už jsem říkal, zasloužili jsme si vyhrát. Milanu Jurdíkovi jsem ten gól moc přál, ty šance, co předtím měl, byly hodně velké. Je až neuvěřitelné, jak se v koncovce teď trápí, ten gól jsme mu všichni už hrozně moc přáli. Všichni si ještě pamatujeme, jak mu to v přípravě padalo. Milan Jurdík, to byl gólostroj, co zápas, to gól. Ale přišly mistrovské zápasy a najednou se zasekl a nemohl dát gól ani z těch nejvyloženějších šancí. Stejně tomu bylo teď v Opavě, ani tam ani z těch největších tutovek ne a ne ten gól dát. Ale na druhou stranu je dobré, že se do těch šancí dokáže dostávat.

Vy jste ke konci sezony přece jen začali bodovat a zdá se, že jste tu sérii neúspěchů zlomili. Nemrzí vás tudíž, že už je konec sezony?

Ty výsledky bereme s pokorou, navíc kádr jsme v závěru sezony měli už hodně úzký a jen obtížně jsme dávali sestavu dohromady. Před týdnem jsme ale po dlouhé sérii zápasů bez vítězství konečně vyhráli, teď jsme další bod přivezli z venku, a tak jsme si s trochou nadsázky říkali, že kdyby se teď tak dvě kola ještě hrála, že bychom nějaké body ještě nahráli…

Zmínil jste úzký kádr, naštěstí už jste měli k dispozici i Nováka a Linharta, jimž vypršely karetní tresty. I když Linhart v týdnu prý měl nějaké zdravotní potíže.

Měl virózu, ale do utkání naskočil. Zda byl stoprocentně fit, to musel vědět hlavně on sám, ale fakt je, že v závěru střídal. Pokud jde o Pavla Nováka, ten odehrál s Tomášem Hájovským ve stoperské dvojici výborné utkání. Jenže právě Hájovský bohužel dostal čtvrtou žlutou kartu a na jaře tudíž první kolo bude chybět. Ale to je ještě hodně daleko…

V Opavě dokázal Hájovský tři minuty před koncem vyrovnat. To jste ho poslali na hrot?

Když prohráváte o dva góly, vsadíte vše na jednu kartu. Varianta s tím, aby se vysoký hráč posunul dopředu, se samozřejmě nabízela. To se nám vyplatilo a Hájovský na konci vyrovnal na 2:2.

Pro karty jste neměli Jana Šimáka, hodně chyběl?

Asi netřeba připomínat, že Honza Šimák je Pan fotbalista, a byť se nám ho v Opavě podařilo jakž takž nahradit, jsem přesvědčen, že s ním bychom v útočné fázi byli ještě nebezpečnější.

Překvapila vás něčím Opava?

Myslím si, že jsme byli na ni připraveni dobře. Já je viděl na vlastní oči v Pardubicích, kde hlavně po půli sehráli výborné utkání, a pak ve Znojmě, kde sice prohráli, ale tak osmdesát procent času byli lepší a měli i spoustu šancí. Já kluky upozorňoval, kde je Opava silná. A s trenéry jsme se radili, jak na ni. Že si musíme vpravo pohlídat Zdeňka Pospěcha a vpředu že je Zbyněk Pospěch klíčovou postavou jejich ofenzívy, že má skoro všechny dlouhé míče, že je podrží i sklepává. To se potvrdilo, byli jsme ale na něj nachystaní. Hlavně jsme se ale soustředili na naši hru. Chtěli jsme být aktivní a byli jsme aktivní, dopředu velice nebezpeční. Určitě jsme za soupeřem nezaostávali, naopak jsme v některých fázích utkání měli herní převahu.

Bude se vám díky posledním dvěma zápasům přezimovat přece jen trošku v lepší pohodě?

Že jsme se zvedli výsledkově i herně, je impuls do další práce. Hlavně pro ty mladé kluky, ta psychická deka byla už hodně těžká. Zima snadná nebude, ale trochu líp se nám dýchat bude.