Vy jste prakticky začali hrát až v době, kdy už domácí vedli 3:0. Nelitujete, když jste dvěma góly během dvou minut snížili až na 3:2, že jste nakonec nevezli alespoň jeden bod?

Litujeme, jistěže ano. My si to ale prohráli sami v prvním poločase. A taky v začátku toho druhého, kdy domácí zvýšili až na 3:0. Pak jsme sice dali dva góly, nicméně otočit zápas za takového stavu už je hodně těžké. Prospali jsme první půli, a to rozhodlo.

Počítali jste, že Budějovice budou mít tak raketový vstup do utkání? V prvních deseti minutách domácí měli čtyři střely na bránu, z toho jeden gól…

Hráli doma, měli deset bodů a chtěli na nás vlítnout. To se jim povedlo, a to přesto, že my se na to připravovali a že jsme věděli, že s tím na nás vyrukují. Jenže jsme nehráli to, co jsme si v kabině řekli.

Co jste si o přestávce od trenéra vyslechli?

Rozhodně nic pozitivního… Vynadal nám, a to nám zřejmě prospělo. Taky mezi sebou jsme si něco zvýšeným hlasem a jak bylo vidět, pomohlo to. Dali jsme dva góly, bohužel to nestačilo ani na bod.

Na rozdíl od Dynama, pro které to byl vlastně existenční zápas, jste vy mohli hrát víc v klidu. Nepodcenili jste soupeře?

Jsme na tom líp než Budějovice, jenže těch dvacet bodů, co máme, na záchranu nestačí. Jeli jsme nejmíň pro bod, ale nevezeme si nic, takže samozřejmě velké zklamání.

V čem se tento duel lišil od prvního vzájemného klání, kdy jste Dynamu doma dali čtyři góly?

Je to už dávno, takže nějak detailně si ten zápas nevybavuji. Budějovice vyměnily trenéra, nedostávají už tolik gólů a dělají body. Asi jim ta výměna trenéra prospěla.

Minihřiště v Katovicích pokřtí i Poborský

V pátek odpoledne bude v Katovicích slavnostně zahájen provoz na novém minihřišti 40×20 metrů s umělou trávou 3. generace, na kterém nechybí ani umělé osvětlení a kolem hrací plochy do výšky jednoho metru dřevěné mantinely.

Slavnostního ceremoniálu, který je přístupný široké veřejnosti, se zúčastní řada hostů v čele s českým rekordmanem v počtu sehraných mezistátních utkání v kopané Karlem Poborským. „Velice nás těší, že náš slavný internacionál souhlasil také s uspořádáním krátké autogramiády,“ oceňují katovičtí pořadatelé, kteří v zaslaném mailu dále uvádějí, že stavba minihřiště byla financována ze tří zdrojů (dotace z ministerstva školství prostřednictvím FAČR ve výši 517.000 Kč, půlmilionový dar od společnosti ČEZ, a. s., a z rozpočtu městyse Katovice částkou cirka čtyř set tisíc).

Součástí pátečního ceremoniálu, který začíná v 16.00 hodin, budou i exhibiční zápasy mládeže, v nichž se s Dražejovem, Strakonicemi a S. Hošticemi představí mladí katovičtí fotbalisté kategorií přípravek a žáků.