Velešín - Nová Ves / Brloh 2:2 (1:2)

V minulém ročníku nebylo v těchto prestižních soubojích domácí prostředí větší výhodou, když na podzim se hrálo v Nové Vsi smírně 2:2 a v jarní odvetě Velešín doma padl po přestřelce v poměru 3:4. V nové sezoně ovšem oba naše týmy prožívají velmi dobrý start, a tak další souboj byl na vážkách, i když ani jeden z týmů nebyl pro derby komplet.

Lépe tentokrát začali domácí a ze standardky otevřeli skóre trefou Rozkošného –  1:0.  Pak se ovšem iniciativa přestěhovala na kopačky hostů, kteří zásluhou nebezpečného útočného dua Ďurica a Fischer do pauzy výsledek otočili na 1:2. O zasloužené dělbě bodů rozhodla 74. minuta, kdy domácí po další standardce z velkého závaru srovnali dorážkou Šebesty na výsledných 2:2.

Sestava Velešína: Pouzar – Šváb, Frnka, Opekar, Z. Šafránek – Jirský, Rozkošný, Chovanec, Zimek – Šebesta (88. Oberfalcer), Semerád (35. Trummer).

Sestava Nové Vsi: Mráz – M. Sekera, Marek Wohlgemuth, Švarc, Vejvoda – J. Pouzar (83. Hüttner), Jiří Anderle ml., Jiří Anderle st. (63. Veverka), Vitha – Ďurica, Fischer.

Očima koučů

Hrající trenér Milan Frnka (Velešín): „V situaci, kdy máme početnou marodku, sestava se různě lepila a Trummer dorazil až v průběhu zápasu, tak i bod bereme, i když je to doma ztráta. Začátek zápasu se nám celkem povedl, i když  hosté pak začali být nebezpečnější. Přesto jsme po rohu vedli, ale soupeř do půle stav otočil. Ve druhém poločase se hrálo více času na polovině hostů, ale vyrovnat se nám dlouho nedařilo. Naštěstí se to povedlo z další standardní situace, kdy Šebesta zblízka prostřelil brankáře. Za druhý poločas mohu pochválit celé mužstvo. Hra po přestávce už vypadala tak, jak bych si představoval. Celkově jsme měli o něco víc šancí, ale s bodem jsme spokojeni. Remíza je spravedlivá. Příště jedeme do Hrdějovic a i když bude stále chybět zraněný tvůrce hry Kollár, tak se už po trestu vrátí Jiří Šafránek a pokusíme se tam překvapit."

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „Oproti domácí zápasu s Lokomotivou jsme do Velešína jeli hodně oslabení, když nám chyběli zranění Poula a Vlček i dovolenkáři Chmelař a Postl. Soupeř ale na tom byl podobně. Ze standardky jsme prohrávali, ale do půle se to povedlo otočit. Krátce po přestávce měl stoprocentní šanci Pouzar, ale trefil jen tyč. Domácí potom vyrovnali, přesto jsme mohli i vyhrát, když v poslední minutě prošel z úhlu až před brankáře Ďurica, ale nedal. I když jsme tedy měli víc vyložených šancí a můžeme být asi naštvanější, tak remíza je zasloužená. Při několika absencích jsme si vyzkoušeli jiné varianty a sestavu různě přeházeli, ale nebylo to ono. Na velkém velešínském letišti si kluci pořádně zaběhali, podali kolektivní výkon a bodovat si zasloužili."