Ve druhém dějství České divize dorostu zamířili fotbaloví mladíci českokrumlovského Slavoje na západ Čech, kde usilovali o premiérová vítězství v republikové soutěži.

Starší slavojáci na hřišti domažlické Jiskry uhráli první divizní bodík a po dvou kolech figurují ve čtrnáctičlenném pelotonu A skupiny ČD na jedenáctém místě. Mladší krumlovský výběr tentokrát nejtěsnějším výsledkem prohrál a se shodným jednobodovým ziskem okupuje nyní devátou příčku.

Starší dorost

Domažlice – Č. Krumlov 1:1 (1:1)

Českokrumlovští jeli k divizní premiéře na hřišti soupeře s cílem uhrát venku dobrý výsledek, což se celkem podařilo. Hosté také začali velmi aktivně a vytvořili si několik slibných šancí. Už v první desetiminutovce se do dvou samostatných nájezdů dostal Wágner, ale v koncovce neuspěl.

A tak znovu platilo staré známé nedáš – dostaneš, když domácí po chybě obrany Slavoje otevřeli skóre. Naštěstí hosté ještě do půle odpověděli, když první divizní brankou staršího dorostu v nováčkovské sezoně srovnal Babouček na 1:1. Ve vyrovnaném druhém poločase se oba týmy snažily o rozhodnutí, ale už bez kýženého gólového efektu.

„Máme bod ze hřiště soupeře, který rozhodně má cenu. Ani naše hra tentokrát nebyla špatná. Musíme se ovšem zaměřit na zlepšení koncovky, kde se nám stále nedaří podle představ. Pokud zvýšíme důraz v zakončení, bude v našich možnostech vyhrávat i venku,“ hodnotil trenér krumlovských nadějí Jiří Svoboda.

Slavoj: Sarvaš – Šebek, Sirotka, K. Zatloukal, Lacko – Carda, Wágner, Novák, Kopřiva – Podskalský, Babouček, náhradníci: Havel, Žilenko, Dub, Hončík, Hermann, Hundsnurscher.

Mladší dorost

Domažlice – Č. Krumlov 2:1 (2:0)

V partii mladších výběrů si hosté vypracovali v úvodu nejméně pět jasných gólovek, v poločase ale měli dvoubrankové manko. Do vedení šli domácí po špatném odkopu brankáře Pavlise a druhou branku přidali po zaváhání celé obrany Slavoje. Ve druhém poločase slavojáci rychle snížili zásahem Dudáka, měli i další šance na vyrovnání, ale i jim chyběl větší klid v koncovce, a tak odjeli s prázdnou.

„Body jsme nechali domácím docela lacino. Kdyby kluci proměnili alespoň polovinu z vypracovaných šancí, tak tady bylo na výhru. Zklamáním jsou výkony hráčů, kteří jsou už druhým rokem v mladším dorostu, ale nedávají do hry vše, co v nich je,“ označil příčiny porážky krumlovský trenér Václav Domin.

Sestava Slavoje: Pavlis – Rychnavský, Decarli, Dudák, Doubek – Sláma, Lávička, Perník, Kubík – Dunka, Dvořák, náhradníci: Procházka, Zeman, Jungwirth, Bordáč, Mikeš, Cába.

V dalším dějství budou mít Českokrumlovští v neděli výhodu domácího prostředí a čekají je jihočeská derby s velkým rivalem z minulého ročníku – výběry českobudějovického SKP.