D. Dvořiště – V. Brod 1:1 (0:0)

Půlhodinovou územní převahu domácích hosté přežili, aby v závěru poločasu převzali taktovku a po obrátce i gólově udeřili. V 57. minutě až k vápnu prošel Vančura a po souboji odražený míč napálil do sítě Lukáš Rapčan, který se na jaře trefil už popáté – 0:1. Pak hosté reklamovali míč za čarou po střele Jirkala odražené od břevna, ale druhý zásah jim nebyl přán. Naopak, domácí se v závěru nedechli k náporu, který přetavili aspoň ve vyrovnání. Po spolupráci zkušených Pecha našel Mazance, který upravil na konečných 1:1.

Fotbalisté D. Dvořiště získali první jarní bod, přesto klesli v tabulce na jedenácté místo. Vyšebrodští v odvetách drží sérii bez prohry a lepším skóre už přeskočili Lhenice na třetí místo.

SestavaD. Dvořiště: Papež – Kučera, J. Hajdák, M. Hajdák, Bóga (57. Varhol), Mazanec, Pecha (89. Doucha), Zeman (66. Kozák), Macanovič, Konias, Svoboda.

Sestava V. Brodu: D. Rapčan – Pomije, Vančura, Jirkal, Račák, Dibďák, Marek, V. Syrovátka, M. Syrovátka (20. Sosna), L. Rapčan, Klíma.

Trenér Ladislav Kaločai (D. Dvořiště): „V úvodu jsme byli lepší, ale veškerá naše snaha končila na vápně, kde jsme poztráceli plno míčů. A když jsme se dostali do koncovky, tak ta byla doslova strašná. V kabině jsme si o půli něco řekli, ale na trávníku to pak vůbec neplatilo. Špatně jsme obsazovali hráče soupeře a inkasovali. Aspoň v závěru jsme Brod trochu zatlačili a povedlo se vyrovnat. Bylo znovu vidět, že jsme v krizi. A myslím si, že ne všichni hráči dělají maximum pro to, abychom se z toho dostali. Nejvíc mě ale mrzí, že asi na delší dobu přijdeme o Pechu, který v úplném závěru šel ven se svalovým zraněním.“

Trenér Jaroslav Jirkal (V. Brod): „Domácí potřebovali vyhrát a začali hodně agresivně, s čímž jsme i počítali. Od pětadvacáté minuty jsme ale hru srovnali a ve druhé půli už byli jasně lepší. Dali jsme gól a měli blízko i ke druhému, ale rozhodčí míč za čarou, na rozdíl od našich hráčů, neviděli. V závěru zase domácí zvedli hlavu a vyrovnali, za bojovný výkon si asi bod zasloužili. Pro nás je to remíza venku, na jaře jsme ještě neprohráli, což je určitě dobré.“

Luboš Bóga, Karel Vosika