Zatímco slavojáci posíleni několika pendly a hráči širšího kádru prvního týmu šli do utkání s cílem napravit si reputaci po téměř dvouciferném debaklu v Trhových Svinech,tak hosté od Lipna chtěli naopak potvrdit dobrý start do jara a výhru s Dřítní. Splnit plán se povedlo domácím.

Č. Krumlov B - Frymburk 2:1 (2:0)

V samotném utkání měli od prvních minut více ze hry hosté, kteří si postupně vypracovali hned několik jasných šancí, ale branky padaly na druhé straně. Po pěkné kombinaci měl před sebou odkrytou domácí svatyni zkušený Micák, ale netrefil míč. Tentýž hostující hráč šel pak sám na Kejšara a nepřehodil vybíhajícího gólmana. Toho již z obdobné situace překonal Matuš, ale domácí zachránila tyč.

A pak dvakrát během necelé čtvrthodiny udeřilo na druhé straně. Nejprve v 15. minutě navrátilec Pavel Svoboda prošel do vápna a přesnou ranou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Ve 28. minutě předvedli Peťule s Pavlem Svobodou ťukes od půlky až do šestnáctky a druhý jmenovaný ranou k tyči zvýšil na 2:0.

Hosté měli blízko ke snížení po střele Micáka, kterou však Kejšar vyškrábl s pomocí břevna na roh – a do kabin se šlo za dvoubrankového náskoku domácích.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Frymburští se dostali do kontaktu v 52. minutě zásluhou trefy agilního Vrátila, ale v dalších příležitostech už vyšli naprázdno – a pro záchranu cenné tři body zůstaly v Krumlově.

Č. Krumlov B: Kejšar – Čabaj (46. Lacko), Jakeš, Vnuk (80. Steinocher), Kopřiva – Žilenko, Rozkošný, Poláček, Persán (60. Kitzler) – Peťule, P. Svoboda.

Frymburk: Vítek – Mertl, Šisler, Ribár – Vágner (30. Rillich), M. Račák, D. Račák, Kaňa – Vrátil, Matuš (76. Tichovský), Micák.

Vedoucí mužstva Karel Šíma (Č. Krumlov B): „Frymburk byl viditelně fotbalovější, měl více ze hry a také si vytvořil větší počet brankových příležitostí. My naopak vytěžili z minima maximum. Ve druhém poločase hosté snížili a dostali nás pod velký tlak, který jsme s vypětím všech sil ustáli. Nakonec jsme byli šťastnější, když jsme dali o ten jeden gól víc. Jsou to cenné body, protože příště na derby do Horní Plané při souběhu zápasů s áčkem zase budeme všemožně lepit sestavu."

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Z různých důvodů jsme museli překopat celou sestavu a na hřišti to bylo jasně vidět. Přesto jsme byli lepší, ale nemůžeme vyhrát, když nedokážeme dát gól vůbec z ničeho. Šancí jsme měli dost. Hráčům nemohu upřít snahu ani bojovnost a za to je chválím, ale naše produktivita je mizerná a potřebujeme jí opravdu hodně zlepšit."