V I. lize Baník na jihu Čech loupil, den nato v lize juniorů všechny tři body zůstaly doma.

„Jsme moc rádi, že jsme ty tři body uhráli, byť to asi bylo trošku i se štěstím," připouští trenér Martin Vozábal, dle jehož soudu v první půli byl jeho tým aktivnější, po přestávce ale byla Ostrava lepší. „My jsme ale bojovali a hráli až do úplného konce, a proto jsme si vyhrát zasloužili," soudí.

Čímž ale netvrdí, že všechno bylo ideální. „Že tam byly nedostatky, zvlášť ve druhém poločase, toho si samozřejmě jsme vědomi, ale od toho se ta soutěž hraje, abychom to zjistili a viděli," krčí rameny.

V první půli už ve 13. minutě měli domácí dobrou šanci, kdy Řezníček dal ve vápně balon pod sebe na Bukiyu, s jeho sice umístěnou, nicméně nepříliš tvrdou ranou si gólman Bárta ale bez potíží poradil.

Poté zkusil Radouch z trestného kopu z rohu vápna Bártu v bráně Baníku zaskočit přímou střelu, ostravský gólman ale v pádu stačil míč vyrazit.

Hned po půli pálil hostující Kundrátek ze strany tvrdě jen do boční sítě. Hosté i dál měli více ze hry, gól ale nedali. „My přestali běhat, proto byli hosté na balonu lepší. Proto jsme pak tolik střídali, aby přišly na hřiště čerstvé síly," vysvětluje Vozábal. „V první půli však pozitiva převažovaly, to jsme kontrolovali balon a vytvářeli si i střelecké pozice. Byli jsme však málo důrazní, jinak jsme gól mohli dát už v první půli a mohlo být rozhodnuto," lituje mladý trenér.

Pozitiva vidí i v tom, že proti Baníku dostali šanci i ti kluci, kteří v pátek nehráli III. ligu za Strakonice. „Ty změny byly cílené, třeba Linhart, jenž odehrál všechno, v nominaci chyběl a pomůže dorostu proti Slavii," sdělil Vozábal a dodal, že naopak si zahráli další kluci. „Ať Vaněk, Patrik Dvořák či Jirka Novotný. Měli možnost ukázat, jak na tom jsou."

Ten můj gól? Spíš náhoda, smál se Daniel Vaněk

Naskočila druhá ze dvou minut, které rozhodčí Ochotnický v duelu juniorské ligy v Č. Budějovicích přidal nad řádnou hrací dobu, a na ukazateli skóre stále svítily dvě nuly. Hráči obou týmů už počítali s dělbou bodů, když si na centrovaný míč naběhl devatenáctiletý útočník Daniel Vaněk a pohotovou střelou Dynamu zajistil výhru s Baníkem 1:0.

Dát vítězný gól pár vteřin před koncem, to asi potěší?

Řekl bych, že to byla docela náhoda… Rychlý brejk, dobrý centr, snad i můj správný náběh a spadlo to tam. Jsme za to ale šťastní, protože před zápasem jsme s Ostravou byli na chvostu tabulky. Teď jsme konečně už nějaké body získali a dotáhli se na kluby před námi.

Přitom zrovna ve druhé půli se zdálo, že Baník mí více ze hry…

My jsme zbytečně faulovali na vlastní půlce a oni se tím dostávali do tlaku.

Hráči Baníku měli i nějaké šance, naštěstí Rojík v brance tak dva góly možná chytil.

Určitě nás podržel, hlavně ve druhé půli. Prostě jistota.

Nicméně tři body jste zařídil tím gólem vy. Hodně vás to těší?

Já měl radost už z toho, že jsem dostal příležitost hrát od začátku. A že jsem dal vítězný gól, za to jsem tím víc rád. Že jsme uhráli první tři body, je pro tým určitě výborné.

Jak jste byl spokojen se svou hrou? Zdálo se, že zpočátku jste se nemohl dostat do tempa.

Ze začátku to nebylo ono. Já dlouho nehrál, a byť hodně trénujeme, v zápase je to jiné. Doufám, že mé výkony půjdou nahoru a že i v té mezihře týmu pomůžu.

Ještě na jaře jste hrál v dorostu, je liga juniorů hodně jiná?

Hlavně začínáme už hrát mužský fotbal. Jsou to jiné návyky, víc je to svázané taktikou.

Vy jste hrál na hrotu s Řezníčkem, jenž už má za sebou hodně zápasů v lize. Jak se vám hrálo?

Pro kluka, co začínal s fotbalem v Soběslavi, je možnost zahrát si s takovým fotbalistou velká zkušenost.

Dorostenci si poradili se Slavií 3:1

Jak už Deník jižní Čechy informoval, devatenáctka Dynama v I. lize dorostu na Složišti vyhrála s pražskou Slavií 3:1.

A bylo to vítězství zcela zasloužené, navíc před početnou diváckou kulisou. „Až na pár výpadků v první půli, kdy jsme za stavu 2:0 ke konci poločasu vypadli ze hry, jsme zápas měli pod kontrolou a zaslouženě v něm vyhráli," pochvaloval si trenér Pavel Tobiáš.

Jeho svěřenci potěšili diváky jak výhrou, tak i výkonem, který korunovali pěknými góly. První dal nekompromisní ranou pod břevno Jenne, když míč po Wermkově přímém kopu brankář Řehák stihl jen vykopnout před sebe.

Další dva góly už dal výborně hrající Wermke sám. Na 2:0 zvýšil po ukázkovém slalomu přes tři hráče Slavie ve vápně, na 3:1 pak chladnokrevně skóroval ke vzdálenější tyči poté, co mu tutovku klasickou českou uličkou připravil Horák.

„Od Romana Wermkeho to byl zatím nejlepší výkon, jaký já od něj tady v dorostu viděl," nešetřil chválou Tobiáš, jenž vyzdvihl i hru Linharta: „Je to hodně kvalitní hráč a těší mě, že nám ho juniorka uvolnila. To byla obrovská pomoc."

Slavia v poli nehrála zle, v koncovce však pohořela. „My věděli, co nás čeká. Ze Slavia začala soutěž vítězstvím 3:0 s Bohemkou. Že už tradičně její hráči jsou kombinačně silní. My se s tím ale srovnali a po půli už jsme byli jednoznačně lepší," vyzdvihl Tobiáš.

Už v sobotu čeká v I. lize dorostu mladíky Dynama asi ještě náročnější úkol – od 11 hod. na Složišti hrají se Spartou! „To bude podobný zápas jako se Slavií, možná i těžší. Sparta totiž má ročník čtyřiadevadesát opravdu výborný," zve diváky na sobotu Pavel Tobiáš.