I.A TŘÍDA

Oba zástupci Krumlovska se střetli hned v prvním jarním dějství, když na trávník posledního Velešína zavítalo po podzimu sedmé, v zimní pauze však notně oslabené Větřní.

Velešín – Větřní 3:0 (2:0), branky: 25. a 59. Šálek, 43. Semerád.

Velešínští v derby jasně ukázali, že neházejí flintu do žita a po dlouhých třinácti kolech (přesně od 19. srpna 2017) se opět dočkali plného bodového zisku, a to znovu na úkor okresního rivala, jenž si prohrou aktuálně pohoršil na osmé místo.

Trenér Miroslav Lenčéš (Velešín): „Větřní k nám přijelo v hodně pozměněné sestavě, než v jaké se prezentovalo na podzim. Ale mladíci, kteří po odchodu opor tým doplnili, je zdatně nahradili. Líbili se mi hlavně Sivák a Kotlár,“ ocenil velešínský kouč soupeře a k vítěznému startu svého týmu dodal: „K prvnímu jarnímu zápasu se naši kluci postavili jako chlapi. Viděl jsem úplně jiný manšaft než minulý týden při nepovedené generálce. Všichni plnili, co jsme si v kabině řekli a táhli za jeden provaz. A co je nejdůležitější, tak se dokázali i vzájemně podpořit ve chvílích, kdy se nedařilo.“

Hrající trenér Jan Peťule (Větřní): „Soupeř potrestal naše individuální chyby v defenzívě a předčil nás také v důrazu. Bylo vidět, že Velešín oproti podzimu posílil. Na našem výkonu se pak jasně projevila slabá zimní příprava. Hrajeme s úplně jinou obranou a dohromady se dáváme takzvaně za pochodu. Ještě za stavu 2:0 měl Podskalský tutovku, kdy jsme se mohli vrátit do zápasu, ale tu nedal a po třetím gólu bylo hotovo.“

Sestavy – Velešín: Ottenschläger – Šváb, Pomije, K. Zatloukal, Jirský, Falc, Semerád, J. Zatloukal, Fišer, Mikeš (79. Trestr), Šálek, Větřní: Dobrovodský – Dvořák (51. Hronek – 75. D. Chupík), Štich (46. Rada), Sivák, Poláček, Gutheis, Weinhard, Dušek, Z. Chupík (58. Peťule), Kotlár, Podskalský.

I.B TŘÍDA

Také v nejnižší krajské fotbalové soutěži přinesla jarní premiéra jedno derby.

Na hřišti po podzimu čtvrtého Frymburku se představily páté Loučovice. Hráči domácí Šumavy chtěli Vltavanu oplatit podzimní prohru (2:4), ale gólem do šatny prohrávali, aby se nakonec museli spokojit s jedním bodem za remízu.

Posun ze sedmé na šestou příčku si zajistila Kaplice výhrou v gólově nejúrodnějším zápase premiéry na hřišti Ledenic.

Z dalších okresních týmů zabodovaly už jen po podzimu poslední Chvalšiny, které pod taktovkou nového hrajícího kouče Zbyňka Ginzela vyhrály v Boršově a snížily manko na podobně ohrožené týmy ze spodku áčkové skupiny.

Domácí prostředí nebylo výhodou pro hráče FK Nová Ves / Brloh a Zlaté Koruny. Novoveští po inkasované brance z poslední minuty vyšli naprázdno před svými fandy v partii s béčkem Roudného a zůstávají se 14 body jedenáctí. O skóre dvanáctý je zlatokorunský novic, který doma v nervózním zápase padl po přestřelce s předposlední Olešnicí, na jejíž půdě na podzim zapsal vítězný start (pozn. – poslední půlhodinu dohrávaly oba týmy o deseti, po ukončení zápasu navíc rozhodčí udělil červenou kartu za nesportovní chování domácímu Weinhardovi a jeho strčení v zápise označil za inzultaci).

Frymburk – Loučovice 1:1 (0:1), branky: 51. D. Račák – 45. Fejtek, sestavy – Šumava: F. Mertl – R. Mertl, Šisler, Ribár, Flöring, D. Račák, Malina, Micák, Ma. Koza, Budík (81. M. Račák), Rillich, Vltavan: Hüttner – Toth, Somolík, Fejtek (87. Hošek), Černý, Sojka (46. J. Matulík), Zbořil (76. V. Matulík), Dudla, Žák, Karták, Šíma.

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Ztratili jsme dva body jen kvůli sami sobě. Toto derby bývá vždy více vyhrocené, ale tentokrát se odehrálo v poklidu. Především v první půli jsme byli dominantní, ale všechny tutovky jsme spálili. Hodně toho pochytal výborný brankář Hüttner, a když už byl překonaný, tak za něho zachraňovali obránci. Místo toho abychom vedli v pohodě o tři góly, tak jsme v posledních vteřinách poločasu inkasovali a šli do kabin s jednobrankovým mankem. Do druhé půle jsme šli s odhodláním utkání otočit. Vyrovnat se podařilo po nádherném gólu kapitána Dušana Račáka, avšak další šance jsme už neproměnili. I přes ztrátu pochválím celý tým za předvedený výkon, ale tu koncovku musíme prostě zlepšit. Pokud bych měl vyhlásit nejlepší hráče, tak to byli matadoři, jmenovitě náš Micák a hostující Somolík. A také loučovický brankář Hüttner.“

Trenér Vlastimil Sulzer (Loučovice): „Na první jarní kolo se hrál dobrý a bojovný fotbal. Celkově to bylo dobré a férové derby. Domácí byli o něco lepší, ale my si nakonec odvážíme cenný bod z Frymburka, kde se body nerozdávají. Jak je mým zvykem, pochválil bych spíše kolektivní výkon Vltavanu než nějakého jednotlivce. Teď se musíme dobře připravit na domácí zápas s Ledenicemi a potvrdit získaný bod z venku.“

Ledenice – Kaplice 3:6 (3:2), branky: 12. z penalty, 31. a 42. Bez – 25., 47. a 70. Urazil, 24. Pál, 71. Janura, 83. Micák, sestava Spartaku: Kuchař – Štrbačka, Čutka, Gondek, Daniel (66. Vaniš), Divoký, Micák (86. Kališ), Marek, Urazil (74. Aibl), Janura, Pál.

Boršov – Chvalšiny 2:3 (0:2), branky: 56. Pokorný, 69. Gruber – 11. a 23. Fučík, 60. Cába, sestava chvalšinského Sokola: Kothánek – R. Čarek, Ginzel, Motz, Fic (77. Kamenský), Nymsa, M. Postl, Sluka (55. Cába), P. Postl, Fučík (90. Podhora), Pavlis.

Nová Ves / Brloh – Roudné B 1:2 (1:0), branky: 43. Loucký – 70. Berounský, 90. B. Vogl, sestava Nové Vsi: Černý – Flaška, R. Postl, Anderle ml., Švarc, Hüttner, Anderle st., Vlček, J. Postl (60. Poula), Tlamsa, Loucký (79. Cába – 84. Frühbauer).

Zlatá Koruna – Olešnice 2:3 (1:1), branky: 7. Rychtář, 69. T. Weinhard – 29. Husa, 71. Lenk z penalty, 86. Brousek, ČK 1:1 (60. Ohnsorg – 60. Drtina), sestava Zlaté Koruny: Schwarz – Houska, Lacko, Steinocher ml., Tybitancl (55. Janota), Zayml, Rychtář, Ohnsorg, Homer, Fuciman, T. Weinhard.