Slavojáci hostili aspiranta postupu z Karlových Varů, který se přetahuje o první místo s Čížovou, favorita dokázali obrat o dva body, ale také přišli o dva nejzkušenější a vpravdě klíčové hráče manšaftu…

Č. Krumlov – K. Vary 1:1 (1:0), na penalty 5:3

Zelenobílí povzbuzení návratem Klivandy, který poprvé od loňského vážného zranění kolena při derby v Roudném po více než roce vyběhl na trávník, favorita zaskočili. Hosté sice měli optickou převahu, ale do větších šancí se nedostávali. Domácí byli nebezpečnější. Po dvaceti minutách však soubor kouče Domina postihla první těžká rána, když vinou svalového zranění odstoupil kapitán Beránek. Na jeho místo naskočil devatenáctiletý Babka, jenž se za chvíli po spolupráci s Novákem radoval z první divizní trefy a poslal Slavoj do vedení – 1:0. To mohli do pauzy zvýraznit Mravec a po nádherném sólu i Novák, ale pokaždé našli náruč připraveného Dvořáka.

A po hodině hry bylo vyrovnáno, když bodlo nejlepšího divizního střelce Geňa vyrazil Trnka jen před sebe a v souboji s exslávistou Dřížďalem si Švec srazil míč zblízka do vlastní branky – 1:1.

Čtvrt hodiny před koncem pak odmítl vedení Kabele, který z penalty po faulu na Mravce pálil vysoko nad! A aby toho nebylo málo, tak tři minuty před koncem se po oplácení nechal vyloučit krumlovský špílmachr Novák!

V penaltách byli slavojáci stoprocentní, zatímco Trnka ve třetí sérii vyrazil pokus Maňáka – a nakonec tak brali Českokrumlovští dva velmi cenné body, které je posouvají na čtrnácté místo před Ostrov nad Ohří.

„Nad výhrou u mě trochu převažuje zklamání ze ztráty dvou důležitých hráčů. Beránek má svalové zranění, které je vždy hodně nečitelné. U Nováka musíme počítat s trestem minimálně na tři zápasy, což je pro nás víc než špatné. Na druhou stranu jsem moc rád, že se vrátil Klivanda, který svou zkušeností a bojovností pomohl zvednout hru celého týmu. A ten musím pochválit. Odvedli jsme velice dobrý kolektivní výkon proti špičkovému soupeři. Jediné, co mohu vytknout, je neproměňování šancí. V první půli jsme prostě měli přidat ještě jeden gól. A vyzdvihnout ještě chci výkon mladého Babky, který se toho vůbec nezalekl a působil tak, jakoby divizi hrál už dlouho. Talentované mládí máme, teď jen aby nám v rozhodujícím finiši nescházela ta zkušenost…" povzdechl si po partii plné událostí krumlovský kormidelník Václav Domin.

Fakta – branky: 22. Babka – 61. Dřížďal, penalty – proměnili: Wagner, Kabele, Tůma, Babka, Dudák – Staněk, Vrtělka, Dřížďal, nedal Maňák, žluté karty 1:2 (u domácích Trnka), červené karty 1:0 (87. Novák), řídil rozhodčí Cupl, 140 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Švec, Kabele, Dudák, Mravec – Wagner, Novák, Tůma, Persán (90. Neckář) – Klivanda, Beránek (20. Babka).

Lázeňský dvojboj završí krumlovští fotbalisté v sobotu, kdy je čeká výjezd na hřiště průběžně desátých Mariánských Lázní. Příští domácí utkání pak sehrají už v pátek 19. května, kdy v jihočeském derby změří síly s aktuálně jedenáctým Roudným (od 18 hodin).