I. B třída – 22. kolo: FC Vltava – TJ Hraničář Malonty 0:0

V derby utkali v tabulce poslední hráči domácí Vltavy a dvanáctého malontského Hraničáře.

Bitva bez branek

Do životně důležitého derby vstoupili aktivněji domácí. První nebezpečnější ohrožení branky přinesla jejich aktivita v 15. minutě, kdy z vápna napřáhl Zayml, ale jeho prudkou střelu vyrazil Bílý na roh. Hned za minutu se tentýž domácí hráč dostal zprava do šestnáctky a jeho další ránu z úhlu opět likvidoval Bílý.

Hostující tým o sobě dal poprvé výrazněji vědět až ve 23. minutě, kdy si na Gažákův centr zleva naběhl před branku domácích Beutl, ale v pádu míč netrefil přesně. Ve 40. minutě zahrávali domácí roh a Fekete hlavou mířil jen do středu branky, kde byl připravený Bílý. Hned z protiútoku střílel z vápna mimo domácí branku Gažák. Ve 42. minutě zacentrovali do šestnáctky pro změnu domácí a opět aktivní Zayml z úhlu hlavou netrefil branku. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu, který se potom nezměnil ani po obrátce.

Ve druhé půli se totiž obraz hry neměnil. Domácí se stále snažili o první jarní domácí vítězství, které by výrazně zvedlo jejich šance na udržení I. B třídy, Malontští ovšem pozorně bránili a snažili se o rychlé protiútoky. Ve 49. minutě kryl Bílý střelu střídajícího Měchury z rohu malého vápna a o pět minut později po závaru v šestnáctce hostů přestřelil Karták.

Asi největší šanci ke vstřelení gólu měli domácí v 60. minutě, kdy se Zayml dostal sám do vápna, jeho první střelu Bílý vyrazil a z dorážky trefil tentýž hráč břevno. Na druhé straně střílel z trestného kopu těsně nad Růžička. V 79. minutě musel ještě Bílý likvidovat pokus Večerníka z hranice vápna. A to bylo prakticky poslední ohrožení branky na obou stranách. Utkání tak gól nepřineslo a skončilo dělbou bodů, která daleko více vyhovuje Malontským. Ti nyní mají od předposledního (druhého pravděpodobně sestupového) místa Chvalšin už pětibodový odstup. Loučovičtí na posledním místě tabulky ztrácejí další bodík.

Sestavy v derby

FC Vltava: Hüttner – Ra. Krátký, Kapec, Beran, Fekete – Serdel (70. Večerník), Březina, Zayml, Louda (46. Měchura) – Žák, Hošek (46. Karták).

Malonty: Bílý – Janošťák, Ro. Krátký, Mrzena, Tomáš – Pešl, Gocala, Růžička, Beutl (46. Říha) – Gloza (70. Tressl), Gažák.

Hodnocení trenérů

Trenér Gerhard Procházka st. (FC Vltava): „Malonty si viditelně přijely pro bod, který si také odvezly. Nebylo to však zásluhou jejich dobrého výkonu, ale výsledkem naší nemohoucnosti. I v tomto zápase se ukázala naše útočná bída. V koncovce jsme doslova jaloví. Jediným výsledkem naší snahy bylo Zaymlem nastřelené břevno. Další náznaky šancí s přehledem vychytal zkušený Bílý. V manšaftu prostě není hráč, který na sebe vezme zodpovědnost a dokáže podobný zápas rozhodnout. Za osm jarních zápasů máme skóre 1:10, což hovoří za všechny další komentáře.“

Asistent trenéra Stanislav Hubený (Malonty): „V tomto pro oba týmy hodně důležitém zápase se hrál jen velmi průměrný fotbal. Domácí byli v derby o něco aktivnějším mužstvem, ale nám se přesto povedlo splnit cíl, se kterým jsme do Loučovic přijeli, a to neprohrát. Se získaným bodem jsme určitě spokojeni.“