Třiadvacáté dějství druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže – I. A třídy – zavedlo oba o záchranu usilující okresní nováčky na trávníky silných soupeřů z popředí tabulek – a oba venku bodovali. Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh vyválčili cennou remízu na půdě exúčastníka KP z Týna a v tabulce áčka jsou nyní dvanáctí. Stejnou pozici v béčku drží Křemže, jež uhrála shodný výsledek 1:1 na hřišti pátého Lišova.

Skupina A

Týn – Nová Ves/Brloh 1:1 (1:0)

Domácí favorit si od začátku vynutil převahu a zaslouženě šel ve 21. minutě do vedení, když se přízemní střelou od tyče do branky prezentoval Boček – 1:0. Hosté se ovšem postupně osmělovali a v závěru půle měli dvě velké šance. Jenomže Fischer byl v rozhodující chvíli sražen a Vejvoda netrefil hlavou odkrytou branku. Za bojovnost byli hosté odměněni v 58. minutě, kdy si Jiří Anderle starší ve vápně zpracoval centr ze strany a zkušeně kolem gólmana upravil na 1:1. V poslední půlhodině pak měli domácí velký tlak, ale hostující obrana v čele s pozorným Mrázem už odolala.

„Jeli jsme do Týna s torzem bez čtyř hráčů základu a měl jsem z utkání na velkém hřišti obavy. Kluci ovšem příkladně bojovali a nakonec jsme uhráli dobrý výsledek, který může mít v konečném účtování velkou cenu. Týn ukázal že má zkušené mužstvo s řadou výborných fotbalistů a měl by být v tabulce určitě výš. V závěru nás hodně přitlačil, ale my jsme zhustili střed a všechny nájezdy přežili. Velmi dobře zachytal Mráz," chválil hostující kouč Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Mráz – Klein, Švarc, Martin Wohlgemuth, Jan Anderle – J. Postl, Marek Wohlgemuth, Jiří Anderle st. (80. Pouzar), Vejvoda (89. R. Postl) – Ďurica, Fischer.

Skupina B

Lišov – Křemže 1:1 (0:1)

Křemežští sehráli na hřišti favorita velmi dobrou partii. Hosté začali bez respektu a domácí v úvodu zachránilo břevno při střele Drába. Po půlhodině se už skóre měnilo, když se na vápně uvolnil Fleischmann a umístěnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Hned na začátku druhé půle měl pojistku na noze Hajný, ale z malého vápna přestřelil prázdnou branku. A trest přišel za chvíli, když se do vápna přes Filipa probil Kándl a překonal Linhu – 1:1. Domácí pak měli převahu, kterou ještě zvýraznilo vyloučení Drába, jenž šel pod sprchy deset minut před koncem za nesportovní chování, ale Křemežští už cenný bod uhájili.

„Škoda tutovky Hajného na začátku druhé půle. Dát na 2:0, dopadlo by to možná jinak. Soupeř měl po vyrovnání převahu, dobrou defenzívou jsme ale všechno přestáli. Bod z Lišova se určitě počítá. Mrzí mně jen zbytečné vyloučení Drába, který nám bude příště chybět," řekl nám zaskakující kouč Jan Chromý, jenž na lavičce zastoupil absentujícího trenéra Jiřího Reitingera.

Sestava Křemže: Linha – Brabec, Filip, Koch, Čondl – Hajný, Novotný, Chromý, Dráb – Fleischmann, Edelman.