Kaplice B – H. Planá 3:0 (1:0)

Už ve 3. minutě měli domácí gólovku, když Jirka vysunul F. Koubu, který obešel vybíhajícího Beránka, následně poslal míč do prázdné branky, ale slabý pokus stačil odkopnout vracející se Kastenmajer.

Hosté odpověděli ve 13. minutě, kdy po rohu z dobré pozice pálil navrátilec Rada, ale mířil mimo tyče. Blízko vedoucímu gólu byli hosté ve 33. minutě, kdy po rychle rozehraném trestném kopu se do koncovky dostal Ryneš, pálil tvrdě, jenomže Rybák se překvapit nenechal.

Klíčový moment zápasu byl pak k vidění o chvíli později. To po standardní situaci poslal míč do tyče kaplické svatyně hostující Kostínek a vše zakončil Gajdoš, který ve vyložené šanci branku Spartaku minul. A prakticky z protiútoku se Kapličtí dostali do vedení. Domácí vybojovali roh, míč poslal před branku Růžička, odražený balon se dostal ke Kubatovi, který prostřelil brankáře Beránka – 1:0.

Po změně stran začali aktivněji hosté, ale nic významného nevytěžili. Naopak, po pěti minutách hry inkasovali. Jirka uvolnil F. Koubu, kterého fauloval vybíhající gólman Beránek – a pískala se penalta. K ní se postavil Vosátka a s přehledem navýšil vedení Spartaku na 2:0.

A s hornoplánskými nadějemi na bodový zisk to ještě hůře vypadalo o sedm minut později. To před svatyní hostů nastal velký závar, který ukončil faul Fialy na bránícího hráče. Do role mstitele se však vžil hostující gólman Beránek, který v přerušené hře Fialu srazil, a nemohlo následovat nic jiného, než červená karta. Mladý gólman Smrčiny tak zcela nesmyslně svůj tým citelně oslabil. Navíc do brankářského úboru se musel převléci záložník Ryneš.

Hosté se však ani v deseti nevzdávali, naopak zkrat vlastního brankáře jakoby je ještě více semkl. V polovině druhého dějství měl gól na hlavě střídající Mražík, ale po rohu hlavičkoval nad.

Definitivní rozhodnutí pak padlo dvanáct minut před koncem. Kapec pasem za obránce vyslal do úniku Františka Koubu, který dokázal překonat zaskakujícího brankáře Ryneše – 3:0.

Poslední gólovku pak měli tři minuty před koncem hosté. Trestný kop z levé strany zahrával Petr Schönkypl, ale gólovou hlavičku Grmely dokázal Rybák vyrazit na roh.

První jarní zápas tedy zvládli Kapličtí na výbornou a díky tomu mohli slavit první výhru v sezoně, čímž dali najevo, že záchranářské boje rozhodně nevzdávají. Diváci sledovali kvalitní utkání se šancemi na obou stranách. Výhra spartakovců je ovšem zasloužená, neboť prokázali větší touhu a odhodlání.

Sestavy – Kaplice B: Rybák – Kapec, Fiala, Koclíř, Vosátka (85. Chlasták), Zifčák, Kubata, Jirka, Růžička (78. Roule), Janura (81. O. Kouba), F. Kouba, H. Planá: Beránek – Kostínek (80. Truhlář), Kastenmajer, Grmela, Novák (65. Mražík), Klik, Ryneš, Rada, Gajdoš, Švábirt, P. Schönkypl.

Trenér Petr Lesňák (Kaplice B): „Povinnost doma bodovat jsme splnili a jsem za to rád. Za předvedený výkon jsme si vyhrát zasloužili. Horní Planá ovšem hrála také velmi dobře a na první jarní zápas se celkově hrál kvalitní fotbal se spoustou šancí. Pomohlo nám samozřejmě vyloučení brankáře, ale i v deseti hosté nic nevzdávali a bojovali až do konce. Pochvalu tentokrát zaslouží celé naše mužstvo. Vyzdvihnout ale musím brankáře Rybáka, který zachytal velmi dobře.“

Trenér Petr Slávik (H. Planá): „Domácí se představili ve výborné formě a v první dvacetiminutovce měli několik vyložených šancí. Pak jsme sice hru vyrovnali, přesto jsme do půle inkasovali. Ve druhém poločase vyrobil Beránek penaltu a pak se nechal skandálně vyloučit, čímž poškodil mužstvo v tomto utkání i pro zápasy následující. I v deseti jsme ale bojovali a paradoxně měli dvě čisté příležitosti. Ty jsme ale nedali a inkasovali potřetí. Za příkladnou bojovnost v deseti hráčích musím celé mužstvo pochválit.“