Oblastní fotbalová I. B třída – 23. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – Sokol Křemže 4:1 (1:0)

Na českokrumlovském trávníku se potkali soupeři z klidného středu tabulky nejnižší oblastní fotbalové soutěže.

Domácí nastoupili bez nemocných Homera a Šticha. Hosté měli plnou marodku a na střídaní byl k dispozici pouze jeden hráč. Slavojáci chtěli Křemži oplatit podzimní prohru 0:1 z nastavení, což se jim povedlo i s úroky.

K. O. po pauze

Od první minuty šli domácí jasně za vítězstvím. Po Čábelově zpětné nahrávce nepřesně zakončil Podskalský, míč se ale dostal na malém vápně k Hambergerovi, kterému však balón odskočil. Hosté zahrozili po rohovém kopu Chromého a hlavičce Anderleho, který však mířil nad. Na druhé straně se neujala ani hlavička Čermáka a Vackovu bombu vytáhl Tretera na roh. Poprvé se tak skóre měnilo až ve 38. minutě, kdy po faulu na Vacka zahrával Poláček trestný kop, Tretera vyrazil míč jen před sebe a dobíhající Čábela zblízka doklepl a poslal domácí do vedení – 1:0.

Rozhodující náskok si slavojáci vypracovali hned v úvodu druhé půle. Už po dvou minutách našel Poláček křížným pasem Lukeše, který předložil míč na vápno Čábelovi, ten našel nabíhajícího kapitána Hambergera, jenž bombou k tyči dal na 2:0. O chvíli později po faulu na Vacka dostali domácí výhodu přímého kopu a Benčič zakroutil míč přesně k tyči – 3:0.

V 65. minutě se pak měnil i počet hráčů na trávníku, když za kritiku rozhodčího musel předčasně pod sprchy hostující Edelman. Jenomže za dalších pět minut se síly vyrovnaly, neboť po faulu na unikajícího Hucka viděl červenou i domácí Pils. Z následného přímého kopu se pak přesně trefil Chromý a korigoval na na 3:1.

Vzápětí se Lippl dostal do samostatného úniku, ale jeho lob skončil mimo. V malém vápně se ještě objevil osamocený Čábela, ale místo střely volil přihrávku, kterou hosté zblokovali. Křemežští ještě zazlobili několika pasy za domácí obranu na rychlonohého Rolníka, ale už bez efektu. Poslední slovo tak měli domácí. V 81. minutě centroval zprava do vápna Lukeš a Lippl pohotovou patičkou dal na konečných 4:1.

V derby hráli

Sestava – Český Krumlov B: Fleischmann – Pils, Čermák, Hamberger, Benčič – Lukeš, Vacek (80. Kroupa), Lippl, Poláček – Čábela (81. Gažák), Podskalský (55. P. Žilavý).

Sestava – Křemže: Tretera – Troup, Matoušek, Čondl, Stráský – Bartoš, Edelman, Chromý, Novák – K. Rolník, Anderle (48. Hucek).

Hlasy z lavičky

Trenér Jan Petřík (Český Krumlov): „V prestižním utkání jsme zaslouženě zvítězili a konečné skóre mohlo být i vyšší. Křemže se dostala do hry po Pilsově vyloučení a následné brance z trestného kopu. Lipplův čtvrtý gól však dal utkání definitivní podobu. Dobře v utkání zahrála celá naše středová osa ve složení Hamberger, Vacek a Lippl, která se prosadila i gólově. U dvou našich branek byl Čábela.“

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „Soupeř vyhrál zcela po zásluze. My jsme si za celý zápas, kromě branky z trestného kopu, nevypracovali jedinou gólovou příležitost. V první půli jsme ještě poměrně drželi vyrovnanou hru, i když domácí měli několik šancí. Pak jsme ale dostali gól do šatny a když jsme nezachytili nástup do druhé půle, tak bylo hotovo. Stále se potýkáme s velkou marodkou a proti tak zkušenému a vyzrálému mužstvu, jaké Slavoj má, za tohoto stavu nemáme šanci. Je nás málo, a proto mě nejvíc rozčiluje, že nedokážeme hrát disciplinovaně. Zcela zbytečné vyloučení Edelmana je dalším oslabením v už tak kritické situaci, kdy stěží dáváme dohromady jedenáctku zdravých hráčů.“