Kaplice B - H. Planá 2:1 (1:0)

Po oboustranně opatrném začátku převzali spartakovci iniciativu a ujali se vedení. Ve 32. minutě Kubata našel na pravé straně Lukáše Pulce, ten poslal nadýchaný přetažený centr na zadní tyč, odkud nabíhající F. Kouba poslal hlavou balón do odkryté branky hostů – 1:0.

Hosté mohli kontrovat krátce před odchodem do kabin, kdy přímý kop z nadějné pozice zahrával Flöring, ale Říha jeho umístěný pokus vytěsnil od tyče na roh. Stejný souboj se odehrál ještě v poslední minutě půle, ale i tentokrát vyšel jako vítěz domácí gólman.

Hned po minutě hry ve druhém poločase se v gólové pozici ocitl hostující ostrostřelec Ryneš, technickým pokusem přehazoval Říhu, který však jeho záměr přečetl. V 51. minutě na druhé straně Preusler uvolnil Jirku, jehož ránu však Štěrba rovněž kryl. O pět minut později už Kapličtí důležitou druhou branku přidali. Po rohu hlavičkoval Jirka, hornoplánští zadáci odvrátili míč pouze k Františku Koubovi, který poslal míč za Štěrbova záda podruhé – 2:0.

Poté mohli domácí dvoubrankové vedení několikrát pojistit, když podnikali rychlé výpady do otevřené obrany Smrčiny, ale pokaždé se o možnost připravili špatnou finální přihrávkou. Hosté ovšem neskládali zbraně a byli stále nebezpečnější. Nepříjemnou střelu Nováka stačil ještě Říha vyrazit, ale v 68. minutě už kapituloval. Po autovém vhazování si prostor ke střele na vápně udělal Kastenmajer a tvrdou ranou překonal výborně chytajícího Říhu.

V závěru pak hosté vrhli všechny síly do útočení, na hrot se posunul i Flöring, ale srovnat se jim už nepovedlo. V nastaveném čase ještě po centru ze strany hlavičkoval Kastenmajer, ale Říhovy rukavice byly opět připravené na správném místě.

Výhrou v derby si Kapličtí pojistili sedmou příčku, Hornoplánští klesli na šesté místo.

Sestavy – Kaplice B: Říha – Studený, Vosátka, Koclíř, Rossmüller, Preusler, Kubata, Jirka, Wögebauer (70. Doubrava), L. Pulec (90. Kubík), F. Kouba (90. M. Kouba), H. Planá: Štěrba – Gajdoš, Flöring, Grmela, Klik, Rada, Baláž, Kostínek, Novák (75. Švábirt), Kastenmajer, V. Ryneš.

Trenér Petr Lesňák (Kaplice B): „Myslím, že jsme v tomto derby vyhráli zaslouženě. Po předchozích domácích remízách jsme sice začali viditelně nervózně, ale postupně se náš herní projev zlepšoval. Dobrý fotbal se ovšem hrál celkově, což bylo dáno i kvalitou soupeře. Planá má silný tým, který na rozdíl od jiných na našem hřišti vyloženě bránících týmů chtěl hrát fotbal. Dali jsme postupně dvě branky a potom tam měli z brejků ještě několik dalších šancí, přesto z toho byly v závěru nervy. V mnoha důležitých chvílích nás ale podržel zkušený Franta Říha, který odchytal výborný zápas. V závěru se mi potom zdálo, že jsme proti přece jen staršímu mužstvu hostů měli navrch i fyzicky.“

Trenér Luboš Fessl (H. Planá): „Domácí byli pohyblivější, rychlejší ve startu na míč a přehrávali nás ve středu hřiště. Přesto jsme měli v první i ve druhé půli několik velmi dobrých šancí, ze kterých jsme ale vstřelili pouze jeden gól. V úplném závěru z toho mohl být ještě bod, ale Kastenmajer svojí šanci nedal. Jeden z našich nejzkušenějších ale hrál velmi dobrý zápas. O ten jeden gól ale byli domácí celkově lepší, proto vyhráli zaslouženě.“