Hlavně po vítězství s posílenou juniorkou Dynama (3:2) si liboval. „Kluky musím pochválit, vydali se ze všech sil a myslím, že i díky tomu diváci viděli oboustranně zajímavý fotbal," ocenil. „Mladíci Dynama jsou silní, hodně fotbaloví, chtěli hrát a vodili nás," uznal kvalitu juniorky Dynama, která v Roudném nastoupila posílena o některé hráče z prvoligového kádru. „My vyjížděli ze zajištěné obrany, a to se nám dařilo. Pro nás je to hodně dobrý výsledek a navrch z naší strany i dobrá hra," konstatoval Mertl.

Na optimismu mu neubrala ani následná nadílka 1:10, kterou jeho tým v dalším zápase s Dynamem utrpěl od prvoligového áčka. „Kluci si vyzkoušeli hrát proti profesionálním fotbalistům a alespoň viděli, v čem je fotbal hezký a v čem se oni ještě potřebují zlepšit, kde ještě musí přidat," usmíval se Mertl, jenž dal šanci i hráčům širšího kádru. „Protočili jsme pak i dorostence, ať se učí, pro ně je to škola i zážitek. Škoda jen, že se kvůli nepřízni počasí nedalo hrát na Střeleckém ostrově," zalitoval.

Prohru 1:10 označil za trošku krutou. „I my mohli dát ještě jeden dva góly, šance jsme ale neproměnili." I v tom viděl roudenský kouč rozdíl: „Hráči Dynama své šance proměňovali, trefovali se z nich nekompromisně. My jim trošku napomohli, tak tři čtyři góly dali po našich chybách. Máme čas ale ještě leccos doladit. Na sebevědomí nám to v žádném případě neubralo," ujistil.

Roudné i proti juniorce Dynama potvrdilo, že postup do divize, který se zrodil díky výborným jarním výkonům, byl zasloužený. „V jarní tabulce krajského přeboru jsme skončili první a naše hra v této fázi soutěže byla velice dobrá. Proti juniorce Dynama jsme na tyto výkony navázali, a pokud budou kluci s podobným nasazením pracovat i na tréninku a stejně tak budou přistupovat k zápasům, měli bychom dle mého soudu i v divizi hrát v pohodě a bez obav," přemítal František Mertl.

Roudné si na jaře poradilo i s vítězem soutěže Dražicemi. „Doma jsme je porazili 5:0, to byl nás nejlepší zápas v sezoně a hráči krajského přeborníka mohli být rádi, že nejeli domů s ještě vyšším přídělem," poznamenal trenér Roudného.

S tím, že by postup do divize mohl vybojovat i tým ze druhé příčky, Roudenští tak trošku počítali. „Vedení klubu nám v zimě dalo za cíl usilovat o druhé místo. Dražice měly po podzimu náskok osmnácti bodů, a byť na jaře hodně ztrácely, dohnat ztrátu nešlo. Chtěli jsme uhrát druhou příčku s tím, že bychom i z této pozice mohli postoupit," vysvětloval Mertl a připustil, že k vítěznému tažení na jaře přispěl i příchod zimních posil. „Z Dynama přišli Otepka a Jasanský, ti byli hodně znát. Stejně jako na stoperu Picka. To byla osa a hru týmu směrem dopředu tvořili Otepka, Jasanský a Trněný. To byli klíčoví hráči," dodal.

Jasanský to v létě zkoušel v Rakousku, nakonec se tam ale nedohodl a Mertla tím potěšil. „Byli bychom rádi, kdyby zůstal. Je to fotbalista, který nám v divizi určitě pomůže."

O Roudném v předchozích letech platilo, že po postupu do divize následoval po roce návrat do kraje, letos by to však mohlo vypadat jinak. „Hodně bude záležet na spolupráci s Dynamem," připomněl trenér divizního nováčka František Mertl, že Roudné půjde do nové sezony jako farma prvoligového Dynama. „Je možné, že i někteří z hráčů, kteří v nedávné přípravě hráli za juniorku proti nám, v divizi nám přijdou pomoci," přemítal Mertl. „Bude vždy záležet na tom, jaké hráče nám Dynamo pošle, jsem ale přesvědčen, že kvalita naší hry by tím měla jít ještě víc nahoru a že bychom v divizi nemuseli být jen na jeden rok," zadoufal.

Spolupráce s Dynamem prý má být na zcela jiné bázi, než tomu v minulosti bylo mezi Dynamem a Strakonicemi. „Chodit nám pomáhat budou dva tři hráči, víc ne. Jen kdybychom potřebovali, tak možná i víc. Základ týmu ale bude roudenský," potvrdil Mertl, že roudenští fanoušci se nemusí bát, že by o své mužstvo mohli přijít. Trenéři jsou roudenští, i organizace zápasu bude věcí Malše.

Na divizi se hráči, trenéři i diváci v Roudném těší. „V Českých Budějovicích je prvoligové Dynamo a potom už my, vyšší soutěž tady v okolí už nikdo nehraje. A když bude hrát Dynamo doma ligu v pátek, o víkendu by mohli lidi zamířit do Roudného," pevně věří trenér divizního nováčka.

Divizní kádr Malše Roudné

Brankáři: Daniel Konečný, Martin Bartizal

Obránci: Daniel Lerch, Patrik Kössl, Karel Krůček, Michal Průcha, Oliver Bíca, Jakub Zajíc

Záložníci: Rudolf Otepka, Ladislav Vávra, Martin Lovička, Filip Král, Tomáš Trněný, Tomáš Lonsmín, Daniel Malý

Útočníci: Martin Jasanský, David Růžička