„Určitě by nám pomohl, ale je otázkou, zda ho mateřský klub uvolní,“ poznamenal na začátku týdne předseda Malše Libor Šolc. „Pokud by nám Krumlovští vyšli vstříc, moc bychom si toho vážili,“ ujišťoval šéf divizního klubu.

V úterý se případný Zvěřinův odchod do Roudného stal ústředním tématem na výboru Slavoje Český Krumlov.

„Mluvil jsem s výborem, asi nebude proti. Záleží na tom, zda se Karel dohodne s Roudným a dojde i k dohodě mezi oddíly. Ruka v rukávu ještě není,“ upozorňuje trenér Luboš Pintér, jenž by Karla Zvěřinu na jaře v krajském přeboru oželel, ač tuší, že nejlepšího střelce nebude vůbec jednoduché nahradit. „Kdyby to Roudnému mělo pomoci, tak ať jde,“ míní exroudenský kouč.

Konečné rozhodnutí ponechal na hráči. „Karel cítí, že se kariéra chýlí ke konci, a chce ještě spáchat na hřišti nějaké dobré skutky,“ dobírá si oporu svého týmu.

„Já nejsem zásadně proti, my nehrajeme vyloženě na postup. Chceme trochu vyjít vstříc i Roudnému. Třeba nám to jednou oplatí,“ krčí rameny Luboš Pintér, jenž prý jako trenér netrvá ani na hráčské kompenzaci.

„Kádr máme široký. Mladých hráčů máme dost vlastních, tak proč k nám brát mladého odjinud, to nemá smysl – a útočníky Roudné nemá. Kompenzace bude asi finanční, snad se kluby domluví,“ poznamenal kouč.

S útočnou dvojicí Houška – Zvěřina by se jistě zvýšily šance Roudného na udržení v divizi. „V sobotu se mi líbil Záveský na kraji v halvu,“ zaujal trenéra Pintéra další exkaplický hráč, jenž má namířeno do Roudného ze Zlivi.

Sobotní vzájemný duel na Hluboké vyzněl pro bývalý Pintérův klub. „My měli úplně jiný program, v sedmi dnech jsme měli čtyři tréninky a dva zápasy,“ hledal příčiny porážky 1:4 zkušený kouč, jenž podle svých slov dává hráčům v těchto dnech pořádně zabrat, a to se na hlubocké umělce muselo projevit.

„Za mlékárnou v Krumlově běháme do kopce. Je to pěkný krpál, ani není vidět na konec! Věřím, že se nám to na jaře vrátí,“ uzavírá.